Verdasco i Andrejew zagrają w finale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Fernando Verdasco awansował do jutrzejszego finału turnieju Studena Croatia Open, który rozgrywany jest w chorwackim Umag (pula nagród 326 000 euro). Najwyżej rozstawiony w turnieju tenisista pokonał w półfinale 6:1, 6:3 Włocha, Fabio Fogniniego (nr 7). Drugim finalistą został Igor Andrejew, który w Chorwacji jest rozstawiony z numerem czwartym.

Przewaga Verdasco nad Fabio Fogninim nie podlegała żadnej dyskusji. 24-letni Hiszpan, który w rankingu światowym ATP zajmuje 15. pozycję, od początku narzucił własny styl rywalowi. Trzy lata młodszy Włoch w rywalizacji z tak dysponowanym przeciwnikiem nie miał zbyt wielu szans, dlatego zdobył zaledwie cztery gemy.

Hiszpański tenisista, który ma na swoim koncie jeden wygrany turniej w swojej karierze, zmierzy się w jutrzejszym finale z Rosjaninem, Igorem Andrejewem (nr 4). 25-letni zawodnik z Moskwy w rozgrywanym późnym wieczorem półfinale wyeliminował z turnieju rewelacyjnego Argentyńczyka sklasyfikowanego dopiero na 101. miejscu na świecie, Maximo Gonzaleza.

Andrejew (30 ATP) w tym spotkaniu pokazał bardzo duże doświadczenie, które zaprocentowało w tie-break’u drugiego seta. Rosjanin ostatecznie zwyciężył w tym spotkaniu po godzinie i 38 minutach. 25-latek ma już na swoim koncie trzy turniejowe zwycięstwa, jednak żadnego w tym sezonie.