Bez Chorwatów w półfinałach

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Zabraknie Chorwatów w półfinałach turnieju ATP w Umag. Ostatnia nadzieja gospodarzy, Roko Karanusić, uległ dziś po zaciętym meczu Maximo Gonzalezowi 6:2, 3:6, 6:7(4). W najlepszej czwórce znaleźli się także Fernando Verdasco, Igor Andriejew i Fabio Fognini, który wyeliminował Carlosa Moyę.

Najwyżej rozstawiony w imprezie Verdasco nie miał w ćwierćfinale łatwiej przeprawy. Wygrał co prawda z Mischą Zverevem w dwóch setach, ale w obu toczyła się wyrównana walka, a Hiszpan potrzebował prawie 100 minut, aby zwyciężyć. W pierwszej partii faworyt nieco częściej trafiał pierwszym podaniem, ale popełniał też więcej błędów z głębi kortu. W drugiej zaś Verdasco bardziej skoncentrował się na wygrywaniu wymian, co zaowocowało ostatecznie zwycięstwem 7:5, 7:5.

Roko Karanusić, przegrywając z Maximo Gonzalezem, rozwiał ostatnie nadzieje chorwackich kibiców na sukces ich reprezentanta. Miejscowy tenisista długo prowadził i utrzymywał przewagę w spotkaniu z Argentyńczykiem. Pierwszą partię wygrał zdecydowanie 6:2, dzięki dobrej grze z głębi kortu. Na początku drugiego seta faworyt gospodarzy również dominował, ale potem role się odwróciły i Gonzalez wygrał 6:3. W decydującym secie walka trwała do samego końca, ale w tie breaku minimalnie lepszy okazał się Argentyńczyk.