Dwa mecze i miejsce w półfinale

/ Anna Wilma , źródło: austrianopen.eu, foto: austrianopen.eu

Juan Martin del Potro, reprezentujący Argentynę, pokonał najpierw swojego rodaka Sergio Roitmana, a potem Nicolasa Devildera i awansował do półfinału turnieju tenisistów w Kitzbuhel. Pozostałymi półfinalistami Austrian Open 2008 zostali: Jurgen Melzer, Potito Starace i Victor Hanescu.

Zdecydowanie najciekawszy przebieg miał pojedynek faworyta gospodarzy, Melzera (numer 6) z Rainierem Schuettlerem (numer 2). Mecz trwał dwie godziny i dwadzieścia dwie minuty i zakończyła się wynikiem 2:6, 7:5, 7:5. W pierwszym secie inicjatywa leżała po stronie Niemca, który wykorzystał dwie możliwe szanse break pointowe, ani razu nie znajdując się w sytuacji zagrożenia podania. W dalszej części meczu podanie Schuettlera uległo osłabieniu, a w trzecim secie Melzer miał aż dziesięć break pointów! Te dwie końcowe partie Austriak wygrał do pięciu. Była to czwarta konfrontacja tych tenisistów, a bilans od dzisiaj wynosi 2:2.

Victor Hanescu, triumfator zeszłotygodniowej imprezy w Gstaad, wygrał 6:3, 6:4 z Brianem Dabulem. Rumuński zawodnik dyktował warunki od pierwszej minuty meczu. Wykorzystał tylko dwie z siedmiu szans break pointowych, ale ani razu nie stracił własnego gema serwisowego. Cała konfrontacja trwała godzinę i dwanaście minut.

W dwóch pozostałych meczach ćwierćfinałowych Potito Starace (numer 4) pokonał Eduardo Schwanka (numer 5) 6:1, 6:2 w niecałą godzinę. Włoch sześciokrotnie przełamał argentyńskiego rywala. Ostatnim półfinalistą został Juan Martin del Potro, który triumfował 6:2, 6:3 nad Nicolasem Devilderem w godzinę i jedenaście minut. Pary półfinałowe tworzą Potito Starace i Jurgen Melzer oraz Juan Martin del Potro i Victor Hanescu.