Historyczny triumf Del Potro

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Juan Martin Del Potro triumfował w turnieju Mercedes Cup w Stuttgarcie, zdobywając swój pierwszy tytuł ATP w karierze. Nierozstawiony Argentyńczyk rozgrywał w Niemczech zawody życia, pokonując po drodze kilku wyżej klasyfikowanych rywali, a na koniec rozprawiając się w dwóch setach z turniejową „dwójką” Richardem Gasquet 6:4, 7:5.

Wcześniej obaj tenisiści spotkali się tylko raz, a miało to miejsce w zeszłym roku w Indian Wells. Francuz zwyciężył bez większych problemów 7:6, 6:2. Zupełnie inny przebieg miało dzisiejsze spotkanie na niemieckiej mączce.

W pierwszej partii zawodnicy średnio serwowali, notując około 50% trafionego pierwszego podania. W grze z głębi kortu prowadzili w miarę wyrównane i ciekawie wymiany. Zarówno Del Potro jak i Gasquet maksymalnie koncentrowali się, gdy tylko mieli szanse na przełamanie przeciwnika. Francuz wykorzystał jedyną okazję do breaka, a Del Potro dwie, dzięki czemu zwyciężył 6:4.

W drugim secie faworyzowany reprezentant Trójkolorowych podawał lepiej od rywala, jednak obaj wygrywali sporo punktów po trafionych serwisach. Mimo to doszło do obustronnych przełamań. W decydującym momencie Del Potro ponownie odebrał podanie przeciwnikowi i zakończył spotkanie, zdobywając swój pierwszy tytuł w karierze.

Argentyńczyk zainkasował 250 punktów do światowego rankingu i 118 tysięcy euro.