Zagrają o swój pierwszy tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Alize Cornet w półfinale turnieju Gaz de France Grand Prix (Tier III), na kortach ziemnych w Budapeszcie, pokonała reprezentantkę gospodarzy Gretę Arn 6:1, 6:1 i o swój pierwszy tytuł w turnieju WTA powalczy z Andreją Klepac.

Dzisiejszy pojedynek pomiędzy Cornet a Arn zapowiadał się niezwykle interesująca, obie zawodniczki do półfinały doszły w świetnym stylu, nie przegrywając po drodze ani jednego seta. Mimo dopingu publiczności sklasyfikowana niżej o 160 pozycji w rankingu Węgierka nie była wstanie przeciwstawić się  drugiej rakiecie turnieju. Arn wyraźnie nie wytrzymała dziś presji. W pierwszym secie honorowego gema reprezentantka gospodarzy zdobyła przy podaniu rywali. W drugiej odsłownie mieszkanka Budapesztu miała pięć okazji na przełamanie Cornet, jednak żadnej z nich nie zdołała wykorzystać. Tymczasem Francuzka doprowadziła do trzech break pointów i każdy z nich zamieniała na gem. Mecz trwał siedemdziesiąt minut.

Dla Alize Cornet finał w Budapeszcie jest trzecim w historii jest startów w zawodach WTA. Dwa pierwsze miały miejsce w tym roku, na początku marca w Acapulco, a w maju doszło do decydującego o tytule spotkania prestiżowych zawodów w Rzymie. Oba te finały Francuzka jednak przegrała i tym samym jest jedną z dwóch tenisistek z czołowej dwudziestki rankingu, która nie ma jeszcze na swoim koncie tytułu w imprezie WTA Tour.

Turniej życia w stolicy Węgier rozgrywka Adreja Klepac. 135 w rankingu Słowenka rozgrywała dziś swój pierwszy półfinał WTA i od razu zakończony triumfem. Pojedynek z Karoliną Sprem zaczął się dla niej w sposób wymarzony. W pierwszym secie Klepac znakomicie serwowała, miała 76% trafionego pierwszego podania i nie dała rywalce żadnej okazji na przełamanie, samej zdobywając dwa breaki. Sprem zdołała jednak przejąć inicjatywę na korcie, wygrała drugiego seta 6:4, a w decydującej odsłownie prowadziła już 3:0. Sześć z kolejnych siedmiu gemów padło jednak łupem Słowenki! Spotkanie to trwał dwie godziny oraz czterdzieści minut i było jak dotąd najdłuższym mecze w turnieju.

Jutrzejszy finał będzie pierwszą konfrontacją pomiędzy Alize Cornet i Andreją Klepac.