Trzech Argentyńczyków i Francuz

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Rozstawiony z dwójką Richard Gasquet awansował do półfinału turnieju ATP w Stuttgarcie. Francuz okazał się lepszy od Alberta Montanesa, zwyciężając 6:3, 7:6(5). Taki sam sukces osiągnął również Juan Martin Del Potro, który wyeliminował Philippa Kohlschreibera.

Po wycofaniu się z turnieju Rafaela Nadala Richard Gasquet jest najwyżej rozstawionym tenisistą. Francuz potrzebował nieco ponad półtorej godziny, aby uporać się z Albertem Montanesem. W pierwszej partii wyżej notowany z tenisistów dwukrotnie przełamał rywala. Reprezentant trójkolorowych wyraźnie lepiej serwował, dzięki czemu wygrywał dużo więcej piłek z głębi kortu. Drugi set był bardziej zacięty. Obaj zawodnicy zanotowali po jednym breaku, choć Montanes miał aż siedem okazji na przełamanie przeciwnika. W tie breaku lepszy był jednak Gasquet i zakończył spotkanie. W półfinale zagra z Agustinem Callerim.

Niespodziewanej porażki doznał rozstawiony z czwórką Philipp Kohlschreiber. Niemiec uległ fenomenalnie spisującemu się w turnieju Juanowi Martinowi Del Potro. Argentyńczyk wyeliminował wcześniej Simone Bolelliego (nr 5). Dziś w spotkaniu z Kohlschreiberem zwyciężył 7:6(3), 6:3. W pierwszej partii tenisista z Ameryki Południowej dużo słabiej podawał, a mimo to wygrywał większość punktów po trafionym podaniu. W drugim secie Del Potro dominował już wyraźniej i zwyciężył 6:3, a w walce o finał zmierzy się ze swoim rodakiem Eduardo Schwankiem.

Wyniki ćwierćfinałów:
Richard Gasquet (Francja, 2) – Albert Montanes (Hiszpania) 6:3, 7:6(5)
Juan Martin Del Potro (Argentyna) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 4) 7:6(3), 6:3