Niezwykły mecz dwóch Argentyńczyków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Eduardo Schwank przegrał pierwszego seta 0:6 ze swoim rodakiem Guillermo Corią, aby w dwóch następnych partiach oddać mu łącznie tylko trzy gemy i awansować do drugiej rundy turnieju ATP w Stuttgarcie. Dalej gra również inny z Argentyńczyków, Agustin Calleri, który pokonał groźnego Austriakia Jurgena Melzera.

Mecz Schwanka z Corią trwał niemal dwie godziny i miał dość niecodzienny przebieg. Pierwsza partia była festiwalem błędów. Grający z „dziką kartą” Coria zanotował tylko 35% trafionego pierwszego podania, a mimo tego nie stracił gema! Jego rywal grał fatalnie, zdobywając w secie tylko 13 punktów. W drugiej i trzeciej partii Schwank dominował już wyraźnie i zwyciężył 6:1, 6:2, znacznie poprawiając swoją grę. Tymczasem niemogący powrócić do dawnej formy Coria w całym meczu zanotował aż 19 podwójnych błędów serwisowych! Kolejnym przeciwnikiem Schwanka będzie Andreas Beck z Niemiec.

Agustin Calleri grał o wiele równiej i potrzebował niecałych 90-ciu minut, aby pokonać Jurgena Melzera. W pierwszym secie to Austriak lepiej podawał, ale z głębi kortu więcej punktów wygrywał jego rywal. Żaden z tenisistów nie miał okazji na przełamanie przeciwnika, a w tie breaku wyraźnie lepszy był Calleri, który zwyciężył 7:3. Druga partia przebiegała podobnie, ale tym razem doszło do breaków. Jednego więcej zanotował Argentyńczyk i wygrał 6:4, awansując do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Pablo Cuevasem.