Deszcz przeszkadza w Bastad

/ Anna Wilma , źródło: swedishopen.org, foto: swedishopen.org

Deszcz pokrzyżował plany organizatorów w pierwszym dniu rozgrywek Catella Swedish Open w Bastad. Przez cały dzień udało się rozegrać dwa mecze, a trzeci został przerwany po dziewięciu gemach. Z turniejem pożegnali się mistrz olimpijski z Aten, Nicolas Massu i reprezentant Polski, Michał Przysiężny.

Tenisista chilijski, któremu przyznano dziką kartę do olimpijskiego turnieju w Pekinie, przeszedł w Bastad eliminacje do turnieju głównego. Jego pierwsze spotkanie okazało się jednak porażką. Trwało zaledwie godzinę i dwadzieścia minut i zakończyło się zdobyciem tylko pięciu gemów. Jego rywal, Serb Boris Pashanski, zdecydowanie lepiej serwował i trzy razy wygrał gemy przy podaniu Massu. Nicolas miał cztery możliwości break pointowe, ale żadnej nie wykorzystał.

Na kort wyszli dzisiaj także Jarkko Nieminen (numer 7) i Sergio Roitman. Fin prowadził 5:4, kiedy opady deszczu ponownie dały o sobie znać i zmusiły organizatorów do zakończenia poniedziałkowych rozgrywek. Wszystkie przełożone mecze zostaną rozegrane w najbliższym terminie.

Boris Pashanski (Serbia) – Nicolas Massu (Chile, Q) 6:2, 6:3