Trwa finał Wimbledonu – panowie zatrzymani przez deszcz

/ Anna Wilma , źródło: wimbledon.org, foto: wimbledon.org

Rafael Nadal prowadzi z Rogerem Federerem 6:4, 6:4, 4:5 w finale singla mężczyzn wielkoszlemowego Wimbledonu. Obecnie trwa przerwa w rozgrywaniu meczu, spowodowana opadami deszczu.

Mecz finałowy miał rozpocząć się o godzinie piętnastej czasu polskiego, jednak silna ulewa uniemożliwiła wyjście tenisistów na kort. Gwiazdy spotkania pojawiły się na centralnym obiekcie All England Tennis and Croquet Club około trzydzieści minut później.

Już sam początek spotkania zaskoczył publiczność. Po dwóch rozegranych gemach pięciokrotny mistrz tego turnieju, Roger Federer, został przełamany przez rozstawionego z numerem drugim Hiszpana. Czterokrotny triumfator Roland Garros nie oddał tej przewagi już do końca seta. Szwajcar miał trzy możliwości odebrania gema serwisowego przeciwnikowi, ale nie wykorzystał ich. Pierwsza partia 6:4 dla Rafaela Nadala w 48 minut.

Bardzo podobnie potoczyły się losy drugiego seta, choć tym razem powiększenie przewagi nad liderem rankingu ATP zajęło Hiszpanowi dwie minuty mniej. Wszystko rozpoczęło się jego koncertowym popisem i zdobyciem trzech gemów z rzędu. Szwajcarski tenisista ruszył do walki, ale odrobienie straty jednego podania nie pozwoliło mu uratować seta. Wynik: 6:4 dla Nadala.

Trwa trzecia odsłona pojedynku dwóch najwyżej notowanych zawodników świata. Pierwsze dziewięć gemów zagrali zgodnie z regułą własnego serwisu. Od początku Nadal miał problemy przy swoim podaniu, co dało kilka możliwości break pointowych Federerowi. Drugi w rankingu ATP Hiszpan obronił wszystkie takie piłki. W siódmym gemie obrońca tytułu przy własnym serwisie przegrywał już 0:40, ale zdołał wygrać gema. Roger Federer prowadzi 5:4, a po wznowieniu meczu serwował będzie Rafael Nadal. Spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu.