Djoković wyeliminowany z Wimbledonu!

/ Anna Wilma , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Marat Safin pokonał Novaka Djokovicia 6:4, 7:6(1), 6:2 w drugiej rundzie singla panów wielkoszlemowego Wimbledonu! Rozstawiony z numerem trzecim Serb poległ w nieco ponad dwie godziny.

Spotkania Safina z Djokoviciem porywającym nazwać nie można, ale rezultat to największa sensacja Wimbledonu 2008 w ciągu pierwszych trzech dni jego trwania. Już od początkowych minut widać było, że trzeci zawodnik globu nie posiada dobrej dyspozycji dnia (w pierwszym gemie, w którym serwował, wyszedł ze stanu 0:40). Safin także nie zachwycił, gdyż większość piłek wyrzucał daleko poza kort. Mimo to jego gra była dokładniejsza i wkrótce pozwoliła mu na zdobycie przełamania. Djoković błyskawicznie wyrównał stan pojedynku, ale Marat ponownie wygrał breaka. Przewagę utrzymał do końca seta. W drugiej odsłonie Serb zdecydowanie bardziej pilnował własnych gemów, podobnie zresztą jak jego przeciwnik. Panowie nie odnotowali żadnej porażki serwisowej. W tie-breaku lepszy okazał się Safin i to w bardzo wysokim stosunku punktów 7-3. Ostatnia partia była popisem gry Rosjanina, który rywalowi z Belgradu oddał jedynie dwa gemy. W ósmym gemie Djoković poderwał się do walki, obronił nawet trzy meczbole, ale na zmianę wyniku było już zdecydowanie za późno.

Klasyfikowany na 75 miejscu w rankingu ATP Safin zagra o wejście do czwartej rundy z Andreasem Seppim. Włoch rozstawiony jest w turnieju z numerem dwudziestym dziewiątym. W pierwszej rundzie zamieszkały w Monte-Carlo tenisista pokonał innego reprezentanta Italii, Fabio Fogniniego. Przypomnijmy, że jego najlepszym wynikiem na All England Tennis and Croquet Club jest jak dotąd ćwierćfinał z roku 2001. Przed rokiem również dotarł tu do trzeciej rundy, gdzie przegrał z Rogerem Federerem.

Porażka w drugiej rundzie oznacza dla Novaka Djokovicia ogromne starty punktowe. W tamtym roku był on bowiem w półfinale, a i teraz oczekiwano jego konfrontacji w najlepszej czwórce z Rogerem Federerem.

Do innych środowych niespodzianek należy zaliczyć porażkę Juana Carlosa Ferrero z Mischą Zverevem. Niemiec wygrał z rozstawionym Hiszpanem pierwsze dwa sety 6:4, 6:4, a w trzecim Ferrero poddał się w wyniku kontuzji.

Druga runda singla
Marat Safin (Rosja) – Novak Djoković (Serbia, 3) 6:4, 7:6(3), 6:2
Mischa Zverev (Niemcy) – Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 21) 6:4, 6:4, 2:1 i krecz Ferrero

Sprawdź komplet wyników męskiego Wimbledonu!