Mistrz 2007 już w ćwierćfinale

/ Anna Wilma , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Ivo Karlović awansował do ćwierćfinału turnieju w Nottingham po zwycięstwie 7:6(3), 7:6(14) nad Samem Querreyem. Bardzo trudny pojedynek stoczył Andreas Seppi, który musiał nawet bronić piłkę meczową. Awans odnotowali rozstawieni Fernando Verdasco i Gilles Simon. Dość niespodziewanie swój udział w zawodach zakończył rozstawiony z numerem pierwszym Radek Stepanek, który poddał mecz z Vincentem Spadeą walkowerem.

Tym razem zwycięzca The Nottingham Open z roku 2007 napotkał duży opór ze strony Amerykanina Querreya. Chorwat, rozstawiony w Wielkiej Brytanii z czwartym numerem, ani razu nie musiał bronić swojego podania. Zaserwował 27 asów. Karlović miał dwa break pointy, ale z żadnego z nich nie zrobił użytku. Tym samym Querrey w obydwu partiach dotrwał do tie-breaka. W pierwszym został wysoko pokonany przez rywala. Do rozstrzygnięcia drugiego panowie potrzebowali aż 30 piłek. Chorwat zakończył spotkanie po godzinie i 51 minutach, wykorzystując piątego meczbola. Amerykanin miał w tym tie-breaku cztery piłki setowe.Potęgę serwisu Karlovicia najlepiej opisuje statystyka wygranych piłek z returnu przez Querreya. Amerykanin zdobył w ten sposób 17 z 82 serwisów… Tenisista chorwacki przedłuża serię wygranych meczów w Nottingham do siedmiu z rzędu.

Andreas Seppi będzie następnym przeciwnikiem obrońcy tytułu. Rozstawiony z numerem siódmym Włoch obronił jednego meczbola, by pokonać 6:1, 4:6, 7:6(7) Eduardo Schwanka. Argentyńczyk walczył z wyżej notowanym kolegą przez dwie godziny i jedenaście minut. W pierwszym secie Seppi miał bardzo wyraźną przewagę i stracił tylko jednego gema. W drugim Schwank oddał jednego gema serwisowego, a dwa razy przełamał włoskiego zawodnika i to dało mu wyrównanie. W trzeciej partii doszło do tie-breaka. Po niewykorzystanym przez Schwanka meczbolu nadszedł czas na okazje Seppiego. Andreas wygrał dodatkowego gema 9:7.

Zaskakująco długo walczył o wejście do ćwierćfinału Gilles Simon. Rywalem Francuza był Samuel Groth, który grał dopiero drugi profesjonalny mecz w karierze! Zawodnik z Australii zdobył pierwszego seta, pokonując rozstawionego z numerem piątym Simona bardzo wysoko, do jednego. W dalszej części Francuz nie pozwolił już sobie na zbyt wiele strat i pewnie wygrał do czterech i do czterech. Wykazał się przede wszystkim skutecznym wygrywaniem piłek po własnym serwisie.

Późnym popołudniem w Nottingham pojawiły się opady deszczu. Uniemożliwiły one rozegranie dwóch meczów deblowych. Konfrontacje te zostały przeniesione na czwartek. Więcej informacji dostępnych jest w dziale Wyniki.