Do widzenia na dzień dobry

/ Anna Wilma , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Już w pierwszym dniu rozgrywek turnieju ATP w Nottingham doszło do niespodziewanego rozstrzygnięcia meczu pierwszej rundy singla. Rozstawiony z numerem drugim Paul-Henri Mathieu przegrał z tenisistą chorwackim, Marinem Ciliciem. Z zawodami pożegnała się także najwyżej rozstawiona para deblowa, Jonathan Erlich i Andy Ram.

Marin Cilić (55 ATP) nie rozpoczął spotkania otwarcia w dobrym stylu. Przewaga leżała po stronie wyżej notowanego Mathieu, który bez problemów wygrał pierwszego seta 6:1. Losy pojedynku odwróciły się w dalszej części, kiedy to Chorwat sięgnął po niezawodną broń – serwis. Piętnaście asów zapewniło mu pewność podania, a przy tym zaczął przejmować punkty po serwisie Francuza. Tym samym Marin odniósł pierwszą wygraną nad Paulem-Henri w historii ich pięciu konfrontacji. Jeszcze przed tygodniem na kortach Queen’s Club lepszy był zawodnik francuski. Wynik meczu 1:6, 6:4, 6:3.

Obrońca tytułu i rodak Cilicia, Ivo Karlović (numer 4) ograł 6:3, 6:4 dwukrotnego mistrza z Nottingham, Jonasa Bjorkmana. Ostanio Szwed odnosił lepsze rezultaty w grze podwójnej. Przy piętnastu asach serwisowych Chorwata nie miał jednak zbyt dużych szans na lepszy wynik w singlu. Zwycięstwo kosztowało go godzinę i pięć minut pracy. Dwudziesty drugi na świecie Karlović przed tygodniem awansował do ćwierćfinału w Queen’s, gdzie przegrał z Rafaelem Nadalem. Przed rokiem w finale w Nottingham pokonał Arnaud Clementa, a w całym turnieju zaserwował 101 asów!

Rozstawiony z numerem siódmym Andreas Seppi miał mnóstwo problemów z wyeliminowaniem z imprezy Dudiego Sela. Tenisista izraelski przegrał 6:3, 4:6, 5:7. Włoch po raz pierwszy w tym sezonie występuje w turnieju na nawierzchni trawiastej. W miniony poniedziałek awansował na trzydzieste, najwyższe w karierze, miejsce w rankingu ATP. 24-latek już trzy razy od stycznia 2008 dochodził przynajmniej do fazy ćwierćfinałowej, a w Masters Series w Hamburgu był w półfinale. Został pokonany przez Rogera Federera.