Djoković rozbił rywala i zagra o tytuł z Nadalem

/ Tomasz Krasoń , źródło: uk.eurosport.yahoo.com, foto: atptennis.com

Rafael Nadal i Novak Djoković wystąpią w niedzielnym finale turnieju The Artois Championships, który rozgrywany jest w londyńskim Queen’s Club. 22-letni Hiszpan pokonał 7:5, 6:4 Amerykanina Andy’ego Roddicka. O wiele efektowniej przedstawia się rezultat spotkania 21-letniego Serba, który rozgromił Davida Nalbandiana 6:1, 6:0.

Pierwsza partia meczu Hiszpana i Amerykanina przez długi czas przebiegała według reguły własnego serwisu. Nadal miał w początkowej fazie seta break pointy, ale nie zdołał ich wykorzystać. Mistrz tegorocznego Roland Garros nie popełnił tego błędu przy stanie 5:5 i wówczas wywalczył jedynego breaka w partii. Wprawdzie w dwunastym gemie 25-letni Amerykanin miał cztery szanse na przełamanie, ale Hiszpan je obronił i wygrał całą odsłonę. W drugim secie decydujący break miał miejsce w piątym gemie. W trwającym 1 godzinę i 27 minut spotkaniu tenisiści zaserwowali łącznie 21 asów (14 Roddick i 7 Nadal). Dla pochodzącego z Majorki Nadala będzie to trzeci występ w finale turnieju ATP rozgrywanego na trawie.

Zwycięstwo nad obrońcą tytułu, który wygrał tu tyle spotkań, wiele znaczy. Czułem, że Andy był faworytem, gdyż rewelacyjnie gra na trawie dzięki swojemu serwisowi. Jestem naprawdę szczęśliwy” – powiedział po meczu Nadal, który wystąpi w swoim siódmym finale turnieju ATP w tym sezonie.

Finałowym przeciwnikiem Rafaela Nadala bedzie Serb Novak Djoković. 21-latek z Belgradu pokonał w niespełna 48 minut Argentyńczyka Davida Nalbandiana. Rozstawiony z „czwórką” 26-latek z Cordoby wygrał otwierającego gema, aby przegrać kolejnych dwanaście. Serb wygrał w tym meczu o 26 piłek więcej, a przy własnym podaniu stracił zaledwie 8 punktów.

Nie spodziewałem się tak łatwego zwycięstwa” – oznajmił po wywalczeniu awansu do finału Novak Djoković.

Finałowy pojedynek pomiędzy Nadalem i Djokoviciem będzie ich dwunastym starciem w karierze. Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystny dla Hiszpana, który prowadzi 8:3. Na trawie tenisiści ci rozegrali tylko jeden mecz. Podczas ubiegłorocznego Wimbledonu Nadal okazał się lepszy w półfinale.