Madryt. Udany rewanż Hurkacza!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozegrał rewelacyjny mecz i pokonał Alexa de Minaura 6:3, 6:4. Tym samym Polak zrewanżował się za ubiegłoroczną porażkę w Atlancie. W drugiej rundzie Mutua Madrid Open zmierzy się z lepszym z pary Borna Czorić – Lucas Pouille.

Alex de Minaur nie był ostatnio w najlepszej formie. Rozegrał w tym sezonie zaledwie jeden mecz na mączce. Jednak Australijczyk to zawsze groźny rywal i nie można go lekceważyć. Tego też nie zrobił Hubert Hurkacz, który zrewanżował się tenisiście z Sydney z nawiązką. W tamtym roku De Minaur pokonał naszego zawodnika w trzech setach, tym razem to wrocławianin zwyciężył w dwóch partiach.

Hurkacz od początku dyktował warunki na korcie. Pewnie rozpoczął pojedynek od prowadzenia 3:0, przełamując rywala już w drugim gemie. Polak grał ofensywnie, wywierał presję na rywalu i nie pozwalał wejść mu w odpowiedni rytm. Nasz tenisista znacznie łatwiej wygrywał gemy przy swoim podaniu niż przeciwnik, więc De Minaur nie mógł nawet marzyć o break pointach. Przełamanie na początku meczu okazało się kluczowe i Hurkacz pewnie zamknął seta wynikiem 6:3.

Druga odsłona rozpoczęła się nieco bardziej wyrównanie. Australijczyk starał się utrzymywać dłuższe wymiany, jednak Polak szybko spychał go do defensywy i zmuszał do błędów. Dzięki temu wrocławianin zdołał ponownie przełamać rywala w piątym gemie i w pełni kontrolował sytuację na korcie. Końcówka spotkania była najbardziej zacięta. Podopieczny Lleytona Hewitta solidniej przebijał, natomiast Hurkacz miał problemy z zamknięciem pojedynku. Przy stanie 5:3 nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, a później następnej w kolejnym gemie. Przy czwartej okazji okazał się jednak bezbłędny i odniósł cenne zwycięstwo nad 27. zawodnikiem na świecie.

Hurkacz rozegrał bardzo solidne spotkanie, dobrze funkcjonował serwis i widać było, że dwa mecze wygrane w eliminacjach dały mu dużo pewności siebie. Kolejnym rywalem Polaka będzie zwycięzca spotkania Borna Czorić – Lucas Pouille.

Dzięki wtorkowej wygranej Hurkacz awansuje do najlepszej „50” rankingu ATP.

Hubert Hurkacz (Polska, Q) – Alex de Minaur (Australia) 6:3, 6:4