Houston. Querrey coraz bliżej trzeciego finału

/ Jakub Karbownik , źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Sam Querrey pokonał w dwóch zaciętych setach 7:6(6), 7:6(4) Janko Tipsarevicia i jest o krok od wyrównania swego najlepszego wyniku podczas turnieju w Houston. W piątek ze względu na deszcz udało się rozegrać tylko trzy pojedynki ćwierćfinałowe.

Daniel Elahi Galan oraz Jordan Thompson nie zdołali dokończyć spotkania ćwierćfinałowego i na kort powrócą w sobotę. Na zwycięzcę tego meczu czeka już z kolei Casper Ruud. Norweski tenisista nie miał serca dla obchodzącego w piątek 32 urodziny Marcela Granollersa i oddał Hiszpanowi tylko jednego gema.

To dla mnie dobry początek sezonu na kortach ziemnych. Bardzo się czuje na kortach w Houston i jestem zadowolony z atmosfery oraz kibiców, którzy oglądają nasze pojedynki – podsumował swój dotychczasowy występ w Houston Ruud.

W dolnej części drabinki o finał powalczą Sam Querrey i Christian Garin. Rozstawiony z numerem osiem reprezentant gospodarzy w dwóch setach, każdy zakończony tie-breakiem, pokonał Janko Tipsarevicia.

Moje dwa pierwsze mecze w tym turnieju były dość łatwe, a tym razem napotkałem dość wyraźny opór ze strony rywala. Trafiło się kilka trudnych momentów w dzisiejszym pojedynku, ale o tak to bywa w tenisie i cieszę się, że udało mi się wyjść obronną ręką z opresji – ocenił przebieg piątkowego spotkania finalista turnieju w Houston z lat 2010 i 2015.

Christian Garin po tym, jak w poprzedniej rundzie pięciokrotnie bronił piłki meczowej, w meczu ćwierćfinałowym oddał pięć gemów Henri Laaksonenowi. Teraz przed Chilijczykiem, który w ubiegłym miesiącu podczas Brasil Open osiągnął pierwszy w karierze finał turnieju rangi ATP Tour, zdecydowanie trudniejszy przeciwnik.