Indian Wells. Spacerek Nadala, szwajcarska batalia o czwartą rundę

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Tylko dwa gemy stracił Rafael Nadal na otwarcie zmagań w Indian Wells. Hiszpan nie dał szans Jaredowi Donaldsonowi. Do trzeciej rundy awansowali również Roger Federer oraz Stan Wawrinka i staną naprzeciwko siebie w walce o czwartą rundę.

Do dwudziestego piątego pojedynku między szwajcarskimi mistrzami wielkoszlemowymi dojdzie w trzeciej rundzie BNP Paribas Open 2019. Rozstawiony z numerem cztery Roger Federer bez większych problemów pokonał w dwóch setach Petera Gojowczyka. Z kolei ponad trzech godzin potrzebował Stan Wawrinka, by awansować do 3. rundy.

Trzykrotny mistrz wielkoszlemowy w meczu trzeciej rundy ,,skrzyżował rakiety" z Martonem Fucsovicsem. Pojedynek był pełen długich, wyczerpujących wymian. Obaj tenisiści mieli również wiele szans na przełamanie podania rywala, w sumie aż 48 okazji! Lepiej ze wszystkim poradził sobie Wawrinka, który wykorzystując piątą piłkę meczową, zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. W tej spróbuje poprawić bilans spotkań z rodakiem i kolegą z reprezentacji, Rogerem Federerem. Dotychczas urodzony w Lozannie zawodnik wygrał tylko trzykrotnie, odnosząc dwadzieścia jeden porażek.

Najmniejszych problemów z awansem do trzeciej rundy nie miał w nocy z niedzieli na poniedziałek Rafael Nadal. Trzykrotny mistrz kalifornijskiej imprezy oddał tylko dwa gemy Jaredowi Donaldsonowi i o 1/8 finału powalczy z Diego Schwartzmanem. Argentyńczyk w dwóch setach odprawił Roberto Carballesa Baenę.

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Jared Donaldson (USA, WC) 6:1, 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 4) – Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:1, 7:5
Kei Nishikori (Japonia, 6) – Adrian Mannarino (Francja) 6:4, 4:6, 7:6(4)
John Isner (USA, 8) – Alexei Popyrin (Australia, Q) 6:0, 6:2
Marin Czilić (Chorwacja, 10) – Duszan Lajović (Serbia) 6:3, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja, 12) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:3, 1:6, 6:4
Daniił Miedwiediew (Rosja, 14) – Mackenzie McDonald (USA) 7:5, 6:0
Radu Albot (Mołdawia, Q) – Fabio Fognini (Włochy, 16) 6:0, 7:6(4)
Filip Krajinović (Serbia) – David Goffin (Belgia, 20) 6:3, 6:3
Kyle Edmund (Wielka Brytania, 22) – Nicolas Jarry (Chile) 6:2, 6:0
Denis Shapovalov (Kanada, 24) – Steven Johnson (USA) 6:3, 6:4
Diego Schwartzman (Argentyna, 25) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 6:3, 6:1
Hubert Hurkacz (Polska) – Lucas Pouille (Francja, 28) 6:2, 3:6, 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Marton Fucsovics (Węgry, 29) 6:4, 6:7(5), 7:5
Guido Pella (Argentyna, 32) – Alex Bolt (Australia, Q) 7:6(5), 2:6, 6:3
Andriej Rublow (Rosja, LL) – Robin Haase (Holandia) 6:3, 3:6, 6:3