Acapulco. Udany powrót Nadala

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Rafael Nadal udanie powraca po miesiącu przerwy do rywalizacji. W pierwszej rundzie Mexicana Open 2019 pewnie pokonał Mischę Zvereva 6:3, 6:3. Inni faworyci także wywalczyli awans.

Nadal udanie wraca do walki w tourze. Po porażce w finale Australian Open Hiszpan zrobił sobie miesiąc przerwy. Jednak teraz pewnie otworzył turniej ATP 500 w Acapulco. Nadal w pierwsze partii meczu z Mischą Zverevem wywalczył przełamanie w czwartym gemie. Przewagę utrzymał już do końca seta. Druga odsłona była wyrównana do stanu 3:3. Od tej pory faworyt wygrał trzy gemy z rzędu i po osiemdziesięciu minutach zameldował się w drugiej rundzie.

Było to trzecie spotkanie obu zawodników w historii. Cały czas Niemiec nie zdołał ugrać w tych pojedynkach nawet seta. A dziś dodatkowo przedłużył fatalną passę porażek. Już dziesiąty raz z rzędu schodził z kortu pokonany. Ostatni raz smaku zwycięstwa zaznał w połowie sierpnia, kiedy pokonał Damira Dżumhura.

– Jestem szczęśliwy z powodu zwycięstwa. Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko Mischy Zwłaszcza bez rywalizacji przez jakiś czas – powiedział Nadal. – Spróbuję cieszyć się tą chwilą przez następne kilka godzin, a potem będę gotowy na jutro – dodał.

W drugiej rundzie Nadal zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Australijczyk ograł dziś w dwóch setach Andreasa Seppiego.

Podczas premierowej rundy w Meksyku zdecydowanie lepiej poradził sobie młodszy z braci Zverev – Alexander. Niemiec drugi raz w karierze wygrał z Aleksiejem Popyrinem bez straty set.

W kolejnej rundzie są także inni rozstawieni gracze. Awans po dwóch tie breakach wywalczył Alex De Minaur. Natomiast trzech setów potrzebowali John Isner i Diego Schwartzman. Od zwycięstwa z Tennysem Sandrenem, jeden z ostatnich turniejów w karierze, rozpoczął David Ferrer. Hiszpan wygrał po dwóch rozgrywkach tie breakowych.

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Mischa Zverev (Niemcy) 6:3, 6:3
Alexander Zverev (Niemcy, 2) – Aleksiej Popyrin (Australia, Q) 6;3, 6:3
John Isner (USA, 3) – Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 4:6, 6:3
Diego Schwartzman (Argentyna, 4) – Marius Copil (Rumunia) 6:3, 4:6, 6:1
Alex De Minaur (Australia, 5) – Nicolas Jarry (Chile) 7:6(5), 7:6(5)
Cameron Norrie (Wielka Brytania) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:2, 2:6, 6:2
Mackenzie McDonald (USA, SE) – Emilio Nava (USA, WC) 6:1, 6:3
Sam Querrey (USA) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, LL) 6:3, 6:2