Acapulco. Udany start Wawrinki

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Mexican Open 2019 to kolejny turniej z serii ATP 500. W pierwszym dniu imprezy pewne zwycięstwo w Acapulco zanotował Stan Wawrinka. Szwajcar pokonał Ryana Harrisona 6:4, 7:6(6).

Wszystko wskazuje, że Stan Wawrinka wraca do coraz lepszej dyspozycji. Dwa tygodnie temu dotarł do finału w Rotterdami, w którym przegrał z Gaelem Monfilsem. Po siedmiu dniach przerwy wrócił do rywalizacji. Jako przystanek wybrał mocno obsadzony w tym roku turniej rangi ATP 500 w Meksyku.

W pierwszej rundzie Szwajcar rozpoczął od zwycięstwa z Ryanem Harrisonem. Wygraną w premierowym secie Wawrinka zapewnił sobie już na początku. Jak się okazało przełamanie wywalczone w pięciu punktach na 1:0 zapewniło ostatecznie objęcie prowadzenia w meczu.

Druga odsłona zaczęła się w bardzo podobny sposób. Lecz tym razem wygrywając do 30 w premierowym gemie Szwajcar wywalczył breaka. Jednak Amerykanin się nie poddał. Starał się grać agresywnie, co w konsekwencji dało pozytywny efekt. Harrison wyrównał w ósmym gemie i później doprowadził do tie breaka. W „trzynastym” gemie walka była wyrównana. Serwis nie był najważniejszym elementem obu zawodników. Ale po godzinie i trzydziestu pięciu minutach piłkę meczową wykorzystał zawodnik z Europy i zakończył spotkanie.

Było to ósme zwycięstwo w tym sezonie Szwajcara. O kolejne powalczy już w drugiej rundzie, a na jego drodze stanie Steve Johnson. Rozstawiony z numerem siedem Amerykanin w premierowej rundzie pokonał reprezentanta gospodarzy Gerardo Lopeza Villasenora.

Inną parę drugiej rundy utworzyli John Millman i Peter Gojowczyk. Australijczyk ograł w dwóch setach Marcela Granollersa, natomiast reprezentant Niemiec wyeliminował włoskiego kwalifikanta Frederico Gaio.

W ostatnim poniedziałkowym meczu spotkało się dwóch dobrze dysponowanych w ostatnim czasie zawodników. Po ponad dwóch godzinach rywalizacji Frances Tiafoe pokonał Jordana Thompsona. Młody Amerykanin znów pokazał klasę, gdyż źle rozpoczął mecz i przegrał premierową odsłonę 3:6. Ale następnie zdołał odwrócić losy meczu.

W Acapulco szykuje się bardzo ciekawy turniej. Najwyżej notowanymi zawodnikami są Rafael Nadal (turniejowy numer 1), Alexander Zverev (2), John Isner (3) i Diego Schwartzman (4). Ponadto gra też wyżej wspomniany Wawrinka, Nick Kyrgios i Alex De Minaur. Cała wymieniowa stawka zaprezentuje się na kortach w Meksyku już dziś.

Frances Tiafoe (USA, 6) – Jordan Thompson (Australia) 3:6, 6:4, 6:3
Steve Johnson (USA, 7) – Gerardo Lopez Villasenor (Meksyk, WC) 7:5, 7:5
John Millman (Australia, 8) – Marcel Granollers (Hiszpania, Q) 6:3, 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Ryan Harrison (USA, Q) 6:4, 7:6(6)
Peter Gojowczyk (Niemcy) – Federico Gaio (Włochy, Q) 5:7, 6:4, 6:2