Rotterdam. Wawrinka lepszy od Raonica, porażka Tsitsipasa

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Stan Wawrinka przerwał serię przegranych meczów z Milosem Raonicem i zameldował się w ćwierćfinale ABN AMRO World Tennis Tournament. Z kolei Stafanos Tsitsipas musi poczekać jeszcze z awansem do Top 10 rankingu. Grek uległ Damirowi Dżumhurowi.

Stan Wawrinka przegrał ostatnie trzy pojedynki przeciwko Milosowi Raonicowi, jednak w środę zakończył złą passę. Szwajcar rozegrał świetny mecz i wyeliminował turniejową „czwórkę”. Trzykrotny triumfator wielkoszlemowy od początku grał ofensywnie, pewnie czuł się przy returnie i dobrze funkcjonował jego serwis. Już w trzecim gemie przełamał Kanadyjczyka i przewagi tej nie oddał do końca seta.

Druga odsłona opierała się głównie na dominacji serwujących. Tym samym partia ta musiała być rozstrzygnięta w tie-breaku. Gra w nim była nierówna z obu stron, ale to Wawrinka lepiej opanował emocje i mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału po godzinie i 40 minutach. Tam zmierzy się z kolejnym Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem, który nie dał szans Tomasowi Berdychowi.

Z kolei inny przedstawiciel „nowej generacji” Stefanos Tsitsipas nie miał powodów do radości. Grek przegrał z Damirem Dżumhurem, który wygrał pierwszy mecz w tym roku. Gdyby ateńczyk wyszedł zwycięsko z tego starcia to od poniedziałku znajdowałby się pośród najlepszej „dziesiątki” rankingu.

Tsitsipas rozegrał jednak nierówne spotkanie i wykorzystał to Bośniak, który w drugiej rundzie powalczy z Michaiłem Kukuszkinem.

Mieszane szczęście mieli w środę Francuzi. Swoje pojedynki wygrali Jo-Wilfried Tsonga i Gael Monfils, przegrał natomiast Jeremy Chardy. Jego pogromcą okazał się Daniił Miedwiediew. Rosjanin w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Fernando Verdasco.

Stan Wawrinka (Szwajcaria, WC) – Milos Raonic (Kanada, 4) 6:4, 7:6 (4)
Denis Shapovalov (Kanada, 10) – Tomas Berdych (Czechy, WC) 6:4, 6:3
Gael Monfils (Francja) – Andreas Seppi (Włochy) 4:6, 6:1, 6:3

Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) 6:4, 1:6, 7:5
Daniił Miedwiediew (Rosja, 5) – Jeremy Chardy (Francja) 7:6 (2), 6:2
Marton Fucsovics (Węgry) – Martin Kliżan (Słowacja) 7:6 (4), 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja) – Thomas Fabbiano (Włochy, Q) 6:1, 6:4