Sofia. Miedwiediew z Fucsovicsem w finale

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Danił Miedwiediew pokonał Gaela Monfilsa 6:2, 6:4 w półfinale Sofia Open 2019. W wielkim finale rywalem Rosjanina będzie Marton Fucsovics.

Danił Miedwiediew potrzebował godzinę i piętnaście minut aby pokonać Gaela Monfilsa. Rosjanin od stanu 1:1 w premierowej partii wygrał cztery gemy z rzędu i tym samym zdominował seta. W drugiej partii także Francuz nie mógł wejść na odpowiedni rytm. Sytuacja powtórzyła się z pierwszej odsłony. Miedwiediew prowadził 5:1, ale tym razem Monfils część strat zdołał odrobić. Jednak w dziesiątym gemie nie dał rady skutecznie returnować i pożegnał się z turniejem w Sofii.

Jednak znany z wielu kontuzji reprezentant Trójkolorowych i tak może zapisać do udanych występ podczas ostatniego tygodnia. Przypomnijmy, że wczoraj wyrzucił z turnieju Stefanosa Tsitsipasa. Dzisiejszy mecz półfinałowy był premierowym obu zawodników. Dzięki wygranej Rosjanin awansował do szóstego finału w karierze. Wcześniej wygrał trzy turnieje w 2018 roku. Natomiast mecz o tytuł przegrywał w 2017 roku oraz w Brisbane 2019 z Kei Nishikorim.

– Chcę wygrać każdy turniej, w który gram. Chcę wygrać, więc bycie w finale oznacza, że jestem o krok od tego. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy, mogłem przegrać w pierwszej rundzie, straciłem pierwszego seta z Robinem Haase, ale gram dalej – powiedział Miedwiediew. – Jestem zadowolony z mojego występu i jestem zadowolony z mojej gry – dodał.

Rywalem Rosjanina w finale będzie Marton Fucsovics. Węgier przegrał pierwszą partię meczu z Matteo Berrettinim 5:7. Jednak w kolejnych, emocjonujących odsłonach był już skuteczniejszy. Po 140. minutach Fucsovics zameldował się w swoim drugim finale. W 2018 roku triumfował podczas turnieju w Genewie.

– Zawsze dobrze jest grać w finale – powiedział Fucsovics. – Wszystko może się jutro zdarzyć – podsumował.

W meczu o tytuł trzeci raz w karierze na korcie spotkają się Miedwiediew z Fucsovicsem. Do tej pory zawsze wygrywał Rosjanin. A jak będzie tym razem? Przekonamy się jutro o godzinie 16.