Australian Open. Dżoković stracił seta, ale szybko się odbudował

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dżoković zameldował się w czwartej rundzie Australian Open 2019. Serb pokonał Denisa Shapovalova, choć nie zdołał zachować czystego konta. Z kolei bez straty seta awansowali Kei Nishikori i Daniił Miedwiediew. Pablo Carreno Busta szósty raz okazał się lepszy od Fabio Fogniniego.

Pojedynek Dżokovicia i Shapovalova to kolejne starcie doświadczenia z „nową generacją” podczas tego turnieju. Górą było doświadczenie, podobnie, jak wczoraj w meczach Rafaela Nadala z Alexem de Minaurem oraz Rogera Federera z Taylorem Fritzem.

Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando Serba. Był solidny, dokładny i cierpliwy. To Kanadyjczyk podejmował większe ryzyko i częściej popełniał błędy. „Nole” wyszedł na prowadzenie 6:3, 6:4 i 4:1 i wydawało się, że spotkanie nie potrwa już długo.

Od tego momentu jednak lidera rankingu dopadł kryzys. Zaczął psuć seryjnie piłki, a taki obrót spraw wykorzystywał Shapovalov. W efekcie Kanadyjczyk wygrał pięć gemów z rzędu i zmniejszył prowadzenie rywala.

Na więcej nie było jednak stać tenisisty z Tel Awiwu. Dżoković ponownie podniósł poziom swojej gry, a 19-latek nie był w stanie mu się przeciwstawić. Ostatecznie Serb w czwartej partii nie oddał przeciwnikowi nawet gema.

W czwartej rundzie zawodnik rozstawiony z „1” zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem, który pokonał w sobotę Davida Goffin w trzech setach.

Bez problemów awansował też Kei Nishikori. Japończyk, który ma za sobą dwa pięciosetowe pojedynki, w końcu nie musiał się tyle namęczyć, by wygrać. Tym razem okazał się lepszy od Joao Sousy, który tylko w partii otwarcia był w stanie stawić opór. Potem wszystko potoczyło się pod dyktando finalisty US Open 2014.

W następnym meczu przeciwnikiem Nishikoriego będzie Pablo Carreno Busta. Hiszpan szósty raz w karierze pokonał Fabio Fogniniego. Potrzebował do tego czterech setów. Włoch jeszcze nigdy nie wygrał z Carreno Bustą, choć tym razem był faworytem.

Trzecia runda singla:

Novak Dżoković (Serbia, 1) – Denis Shapovalov (Kanada, 25) 6:3, 6:4, 4:6, 6:0
Kei Nishikori (Japonia, 8) – Joao Sousa (Portugalia) 7:6 (6), 6:1, 6:2
Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 23) – Fabio Fognini (Włochy, 12) 6:2, 6:4, 2:6, 6:4
Daniił Miedwiediew (Rosja, 15) – David Goffin (Belgia, 21) 6:2, 7:6 (3), 6:3
Milos Raonic (Kanada, 16) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4 6:4, 7:6 (6)