Sztokholm. Ymer bohaterem pierwszego dnia

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Elias Ymer przegrywał w decydującym secie już 3:5, ale odwrócił losy meczu z Maximilianem Martererem. Tym samym przedstawiciel gospodarzy wyszedł na pierwszy plan poniedziałkowych zmagań Intrum Stockholm Open 2018.

Dziś rozpoczął się kolejny tydzień zmagań cyklu ATP Word Tour. Jednym z przystanków jest stolica Szwecji i turniej rangi ATP 250. I to właśnie reprezentant gospodarzy rozegrał mecz dnia. Początkowo wydawało się, że Elias Ymer będzie gościnny dla Maximiliana Marterera. Premierową odsłonę meczu wygrał Niemiec 6:4. W drugim secie była ostra walka z przełamaniami w tle. Łącznie mieliśmy pięć breków. Więcej wywalczył Szwed, który doprowadził do remisu.

Decydującą partię od przełamanie zaczął Marterer. Później wszystko szło zgodnie z planem zawodników serwujących, którzy najczęściej wygrywali gemy w czterech punktach. Problemy Niemca wystartowały w dziesiątym gemie, kiedy serwował na mecz. Przy podaniu nie zdobył nawet honorowego oczka. W kolejnych akcjach też miał z tym problem. A rozpędzony Ymer wygrał cztery gemy z rzędu i zakończył mecz po dwóch godzinach i trzydziestu sześciu minutach.

Dla Niemca była to szósta porażka z rzędu. W zdecydowanie lepszym nastroju jest Elias Ymer, który wygrał mecz przed własną publicznością i w następnej rundzie zmierzy się z Jackiem Sockiem. W drugim dzisiejszym meczu Denis Kudla pokonał w dwóch setach Guillermo Garcię-Lopeza.

Ostatnie dwa lata w Sztokholmie były panowaniem Juana Martina Del Potro. Teraz Argentyńczyk nie wystąpi, gdyż z powodu kontuzji kolana zakończył sezon. W obecnej edycji najwyżej rozstawionymi zawodnikami będą: walczący o Nitto ATP Finals John Isner (numer 1), Fabio Fognini (2), Stefanos Tsitsipas (3) i wspominany już Jack Sock (4).

Elias Ymer (Szwecja, WC) – Maximilian Marterer (Niemcy) 4:6, 7:5, 7:5
Denis Kudla (USA) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:2, 7:5