Tokio. Miedwiediew na fali! Rosjanin poluje na trzeci tytuł

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie. Z ostatnich 19 pojedynków aż 16 zakończył zwycięsko. W ćwierćfinale Rakuten Japan Open jego wyższość musiał uznać trzykrotny finalista tej imprezy, Milos Raonic. Oprócz Rosjanina do półfinałów awansowali: Kei Nishikori, Richard Gasquet i Denis Shapovalov.

Raonic i Miedwiediew startowali w Tokio z dwóch różnych pozycji. Kanadyjczyk od początku znajdował w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa. Z kolei Rosjanin zmagania w stolicy Japonii rozpoczął od eliminacji. Kiedy doszło do ich bezpośredniego starcia, drogi jakie do niego prowadziły nie miały znaczenia. Po Miedwidiewie nie było widać, że rozegrał ponad dwa razy więcej setów od przeciwnika. Ustępował mu jedynie w statystyce asów. Pierwszego seta 22-latek z Moskwy wygrał po tie-breaku, a w drugim wykorzystał jedyną szansę na przełamanie.

Raonicia będzie chciał pomścić w półfinale Denis Shapovalov. Młodszy z Kanadyjczyków był już jedną nogą poza turniejem. W ćwierćfinałowym pojedynku z Janem-Lennardem Struffem musiał bronić piłki meczowej w tie-breaku drugiego seta. Niewykorzystana okazja bardzo szybko zemściła się na Niemcu. Shapovalov doprowadził do decydującego seta, a następnie wygrał go bez większych problemów.

Drugą parę półfinałową utworzyli Kei Nishikori i Richard Gasquet. Japończyk, ku uciesze miejscowej publiczności, wygrał 6:3, 6:3 ze Stefanosem Tsitsipasem. Z kolei Francuz wyrósł na specjalistę od tie-breaków – rozegrał ich w Tokio pięć i wszystkie wygrał. Denis Kudla, Nick Kyrgios i Kevin Anderson musieli obejść się smakiem i zostali z pustymi rękoma po pojedynkach z reprezentantem Trójkolorowych.