Tokio. Czilić za burtą! Najgorszy występ w sezonie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Marin Czilić rozpoczął azjatyckie torunee od sporej wpadki. W 1. rundzie Rakuten Japan Open Chorwat przegrał 6:3, 4:6, 6:7(1) z Janem-Lennardem Struffem, mimo że w trzecim secie dwukrotnie prowadził z przewagą przełamania. Z awansu do 1/8 finału cieszyli się natomiast Stan Wawrinka i Stefanos Tsitsipas.

Finalista tegorocznego Australian Open został rozstawiony w Tokio z numerem jeden. Nie wiązało się to jednak z przywilejem ominięcia pierwszej rundy za sprawą ,,wolnego losu". Aby dostać się do 1/8 finału, Czilić musiał pokonać 28-letniego Niemca Jana-Lennarda Struffa. To zadanie było ponad jego siły,

Dla reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów to jeden z najbardziej wartościowych wyników w karierze. Wcześniej tylko raz udało mu się pokonać tenisistę notowanego w czołowej dziesiątce rankingu ATP. Co więcej, dla Czilicia była to pierwsza w obecnym sezonie porażka w 1. rundzie. Kolejnym rywalem Struffa będzie Jeremy Chardy, który we wtorek stoczył trzysetowy bój ze sklasyfikowanym zaledwie dwie pozycje wyżej Damirem Dżumhurem.

Do rozstrzygnięcia pozostałych pojedynków wystarczały dwa sety. W najważniejszym z nich Stan Wawrinka pokonał 6:3, 6:4 Taylora Fritza i zrobił pierwszy krok w stronę powtórzenia sukcesu z 2015 roku. Wówczas to właśnie Szwajcar zgarnął w Tokio główną nagrodę. Do 1/8 finału awansował też Stefanos Tsitsipas, który w ostatnim czasie nieco obniżył loty. Zmagania w stolicy Japonii rozpoczął jednak od przekonującego zwycięstwa 6:1, 6:3 nad reprezenantem gospodarzy, Taro Danielem.