Turnieje ATP. Zmienne szczęście bohaterów w Kitzbuhel, pogoda rozdaje karty w Waszyngtonie

/ Jakub Karbownik , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Trzech tenisistów z sześciu jacy dotarli do półfinałów rozgrywanych w ubiegłym tygodniu imprez, awansowało do drugiej rundy turnieju w Kitzbuhel. W Waszyngtonie opady deszczu torpedują rozgrywki, a w Los Cabos rozstawieni Feliciano Lopez i Sam Querrey zameldowali się w drugiej rundzie.

Trudne chwile przechodzili we wtorek triumfatorzy niedzielnych finałów w Hamburgu i Gstaad. Nikołoz Basilaszwili, który zwyciężając na niemieckiej mączce, został pierwszym tenisistą w historii swojego kraju, który zdobył tytuł w głównym cyklu, we wtorek nie sprostał pierwszemu rywalowi. Gruzin przegrał z Laslo Djere.

Serb po dojściu do 1/2 finału turnieju w Gstaad, kontynuuje dobre występy i w meczu 1/8 finału zmierzy się z Taro Danielem. Japończyk w pierwszej rundzie odprawił rozstawionego z numerem siedem Jana-Lennarda Struffa.

Mistrz imprezy w Gstaad – Matteo Berrettini – podobnie jak Basilaszwili przechodził we wtorek trudne chwile, ale udało mu się wyjść obronną ręką i zameldował się w drugiej rundzie. Mimo że Włoch przegrał pierwszego seta z Gillesem Simonem 1:6, ostatecznie znalazł się w kolejnej rundzie. O ćwierćfinał Berrettini zagra z Radu Albotem, który okazał się lepszy od półfinalisty z Hamburga – Jozefa Kovalika.

W Europie rekordowe upały, a za Oceanem deszcze. Opady nie pomagają organizatorom Citi Open. Wstrzymanie wtorkowych gier sprawiło, że swego meczu nie dokończył faworyt imprezy – Alexander Zverev. Trzecia rakieta globu, która na otwarcie zmagań gra z Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim wygrał pierwszą partię 6:2 i mecz został przerwany z powodu późnej pory.

Ze zmaganiami w pierwszej rundzie waszyngtońskiej imprezy pożegnał się Stan Wawrinka. Były trzeci tenisista świata przegrał z Donaldem Youngem.

Ciężko jest przegrywać, to na pewno – przyznał na konferencji prasowej próbujący powrócić po kontuzji kolana Szwajcar – szczególnie kiedy przegrywa się 6:7 w decydującym secie. Dużo uderzeń nie trafiało, tam gdzie chciałem. Szukam pewności siebie, bo ciężko jest nie wygrywać przez tak długi czas. Wtedy zaczyna się myśleć zbyt dużo na korcie, a to nie jest dobre.

Udanie marsz po obronę tytułu rozpoczął Sam Querrey. Amerykanin w meczu pierwszej rundy przeciwko Lucasowi Gomezowi potrzebował tylko 49 minut, aby zameldować się w kolejnej rundzie.

Myślę, że dobrze dziś zagrałem – przyznał na konferencji rozstawiony z numerem pięć zawodnik – cieszę się, że pierwszą rundę mam już sobą i wierze, że z każdym meczem będę prezentować coraz lepszy tenis – ocenił swą postawę Querrey, który o 1/4 powalczy z Egorem Gerasimovem.

Udane otwarcie ma za sobą również Feliciano Lopez. Rozstawiony w Los Cabos z numerem osiem tenisista pokonał w dwóch setach Mohameda Safwata i ćwierćfinał zmierzy się z Cameronem Norrie. Brytyjczyk, który w weekend doszedł do swego drugiego w karierze półfinału imprezy ATP World Tour, we wtorek pokonał Prajnesha Gunneswarana.