Porażka Polaków w II rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: montecarlo.masters-series.com, foto: montecarlo.masters-series.com

Nie udało się polskim deblistom awansować do ćwierćfinału turnieju Masters Series w Monte Carlo (pula nagród 2 082 500 euro). Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali z duetem Paul Hanley i Kevin Ullyett (nr 5).

Pierwszy set tego meczu miał bardzo wyrównany przebieg. Obie pary bardzo dobrze serwowały i pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Wyjątkiem był jeden z gemów przy serwisie polskiej pary. Wtedy to duetowi Hanley/Ullyett udało się przełamać ich podanie, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo w pierwszej partii – 6:3. W tym fragmencie gry rywale Polaków znakomicie wprowadzali piłkę do gry (po swoim drugim serwisie przegrali tylko jeden punkt !). Dla porównania polska para po drugim podaniu wygrywała zaledwie 33 % piłek.

Podobny przebieg miał set drugi, w którym do pewnego momentu obie pary grały bardzo wyrównane spotkanie, ale kolejny raz o wyniku zadecydowało jedno przełamanie na korzyść rywali Polaków. Spotkanie ostatecznie zakończyło się po godzinie i pięciu minutach walki.

W całym spotkaniu polscy tenisiści popełnili trzy podwójne błędy serwisowe (jeden as), oraz nie wykorzystali żadnej z trzech okazji na przełamanie swoich rywali.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w ubiegłym roku dotarli w Monte Carlo do ćwierćfinału, dlatego też w najbliższym czasie możemy się spodziewać spadku obu naszych zawodników w rankingu światowym.

Wynik II rundy :
M.Fyrstenberg, M.Matkowski (Polska) – P.Hanley, K.Ullyett (Australia, Zimbabwe) 3:6, 4:6