Kolejny łup Djokovicia

/ Tomasz Krasoń , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Novak Djoković zdobył trzeci turniej w tym sezonie. W finale imprezy Internazionali BNL D’Italia 20-letni Serb pokonał Szwajcara Stanislasa Wawrinkę 4:6, 6:3, 6:3. Za zwycięstwo w Rzymie Djoković zainkasuje 360 tysięcy euro oraz 500 punktów do rankingu ATP.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli 23-letniego Szwajcara, który wywalczył jedyne przełamanie w pierwszej partii. W drugim secie role się odwróciły i to Serb zdobył breaka. Trzecia odsłona tego meczu była kontynuacją dobrej gry Djokovicia, który zakończył spotkanie wygrywającym forhendem. Finał turnieju z cyklu Masters Series trwał 2 godziny i 4 minuty.

Dla Djokovicia jest to trzeci tytuł zdobyty w tym sezonie. Wcześniej triumfował w Australian Open i w Indian Wells. W dotychczasowej karierze wygrał inne imprezy Masters Series. Poza tegorocznymi tytułami we Włoszech i Kalifornii, zwyciężył w poprzednim sezonie w Miami i w Montrealu. Pochodzący z Belgradu Serb, w całej karierze wywalczył już 10 tytułów ATP.

Była to szósta bezpośrednia konfrontacja Novaka Djokovicia ze Stanislasem Wawrinką. Serb poprawił bilans gier ze Szwajcarem na 4:2. Zrewanżował się także za porażkę poniesioną w jedynym spotkaniu tych zawodnikach na nawierzchni ziemnej.

W całej imprezie rozgrywanej na kortach rzymskiego Foro Italico rozstawiony z „trójką” Novak Djoković stracił zaledwie dwa sety – w trzeciej rundzie z Igorem Andriejewem i w finale z Wawrinką. Na drodze do końcowego sukcesu nie musiał stawić czoła żadnemu rozstawionemu tenisiście.

Turniej gry podwójnej wygrała para amerykańska, Bob i Mike Bryanowie. W finale pokonali duet kanadyjsko-serbski, Daniela Nestora i Nenada Zimonjicia 3:6, 6:4, 10:8.

Wynik finału singla:
Novak Djoković (Serbia, 3) – Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) 4:6, 6:3, 6:3

Wynik finału debla:
Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1) – Daniel Nestor, Nenad Zimonjić (Kanada, Serbia, 2) 3:6, 6:4, 10:8