Halle. Federer dwa kroki od jedynki na Wimbledonie

/ Jakub Karbownik , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Roger Federer pokonał Matthew Ebdena w piątkowym meczu 1/4 finału turnieju w Halle. Triumf na niemieckiej trawie zapewni Szwajcarowi zachowanie pozycji lidera rankingu ATP oraz rozstawienie z numerem jeden podczas turnieju na Wimbledonie.

W czwartek tenisista z Bazylei w meczu drugiej rundy musiał bronić dwóch piłek meczowych przeciwko Benoit Paire. W piątek Federer ponownie był w opałach, ale mniejszych. Dziewięciokrotny mistrz turnieju w Halle w drugim secie spotkania, gdzie jego rywalem był Matthew Ebden, przegrywał już 3:5. Wygrał jednak kolejne cztery gemy i odniósł dziewiętnaste z rzędu zwycięstwo na trawie.

W walce o finał rywalem rozstawionego z numerem jeden tenisisty będzie Denis Kudla. Amerykański kwalifikant w drugiej partii piątkowego spotkania przeciwko Yuichi Sugicie przegrywał już 2:5. Zdołał jednak najpierw obronić piłkę setową, a następnie odwrócić losy seta.

Sobotni półfinał będzie drugim półfinałem Amerykanina w karierze. Poprzednio do najlepszej czwórki rywalizacji Kudla awansował w 2015 roku w Atlancie.

Drugą parę, która powalczy o awans do finału, tworzą Roberto Bautista Agut i Borna Corić. Hiszpan w piątkowym ćwierćfinale pokonał Karena Chaczanowa, a Serb okazał się lepszy od Andrei Seppiego.

To był naprawę ciężki pojedynek – ocenił piątkowy mecz Hiszpan – Karen zaprezentował kawał dobrego tenisa. Bardzo dobrze serwował, bardzo dobrze grał na returnie oraz narzucał agresywny styl gry – podsumował postawę swego rywala Hiszpan, który jako drugi reprezentant swego kraju doszedł do półfinału imprezy w Halle. Poprzednio do najlepszej czwórki w 1999 roku awansował Carlos Moya.