Safin, Jużny i Almagro poza turniejem

/ Jarosław Skoczylas , źródło: montecarlo.masters-series.com, foto: montecarlo.masters-series.com

Roger Federer awansował do trzeciej rundy turnieju w Monte Carlo (pula nagród 2 082 500 euro). Szwajcar (nr 1) jednak miał dziś wiele problemów z pokonaniem Andreasa Seppiego.

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Obaj zawodnicy przełamali po razie swój serwis, a partię ostatecznie musiał zakończyć tie-break. W nim lepszy okazał się najlepszy tenisista świata, który wygrał 7:4. W tym fragmencie gry po swoim pierwszym serwisie wygrywał aż 76 % punktów (Włoch – 64 %).

W drugiej partii gra stała już na nieco niższym poziomie. W sumie nastąpiły aż cztery przełamania, dwa z nich na serwisie Szwajcara, który nie miał zdecydowanie najlepszego dnia. Do rozstrzygnięcia o końcowym wyniku kolejny raz potrzebny był tie-break, a w nim najważniejsze piłki ponownie wygrywał lider światowego rankingu. Mecz zakończył się po godzinie i 48 minutach gry.

Dużą niespodzianką było odpadnięcie dzisiaj Michaiła Jużnego (nr 13), który przegrał swój pojedynek z Hyung-Taik Lee. Koreańczyk rozegrał dziś znakomite spotkanie.

W pierwszym secie Rosjanin miał wyraźne problemy ze swoim serwisem, przez co Lee z łatwością dwukrotnie przełamywał go. Sam jedynie raz miał słabszy moment, co pozwoliło mu na wygranie seta 6:4. Jużny po swoim drugim podaniu wygrał zaledwie sześć z piętnastu punktów, co jest słabym rezultatem.

Rozpromieniony wygraną w pierwszej partii Koreańczyk, w drugim secie nie zatrzymał się ani przez chwilę. Nadal grał bardzo głębokie piłki, z którymi wyraźne problemy miał rosyjski tenisista. Udało się mu również aż trzy razy przełamać serwis Jużnego, dzięki czemu po godzinie i 34 minutach, mógł się cieszyć z sensacyjnego zwycięstwa.

Z turniejem pożegnał się również Marat Safin. Rosjanin, który zagrał dziś dobrze jedynie w pierwszym secie, przegrał mecz z Kristofem Vliegenem. Belg po przegraniu pierwszej partii do zera, w dwóch kolejnych rozegrał znakomite spotkanie.

Jutro w spotkaniu drugiej rundy turnieju deblowego wystąpi polska para – Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski. Rywalami Polaków będzie duet Paul Hanley i Kevin Ullyett, którzy w Monte Carlo są rozstawieni z numerem piątym.

Wyniki I rundy :
David Ferrer (Hiszpania, 12) – Gilles Simon (Francja) 6:3, 6:1
Nicolas Massu (Chile) – Filippo Volandri (Włochy) 4:6, 7:5, 6:3
Richard Gasquet (Francja, 11) – Fernando Verdasco (Hiszpania) 7:5, 6:7(12), 7:6(3)
Dominik Hrbaty (Słowacja) – Albert Portas (Hiszpania, Q) 7:6(3), 7:5
Benjamin Becker (Niemcy) – Thomas Johansson (Szwecja, WC) 7:6(4), 6:2
Tomas Berdych (Czechy, 10) – Nicolas Almagro (Hiszpania) 5:0 i krecz
Sergio Roitman (Argentyna, Q) – Jurgen Melzer (Austria) 3:6, 6:1, 6:4
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, Q) – Andrei Pavel (Rumunia, Q) 6:2, 5:7, 6:4