Lyon. Simon obronił honor gospodarzy

/ Jakub Karbownik , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Na pierwszej rundzie udział w turnieju w Lyonie zakończyli Gael Monfils i Adrian Mannarino. Honor gospodarzy obronił za to Gilles Simon.

Francuz, który pierwszy tytuł w karierze zdobył w 2005 roku w Sopocie, nie może odnaleźć formy po kontuzji kolana. W piątym spotkaniu na kortach ziemnych w tym roku Monfils odniósł czwartą porażkę. Paryżanin dzielnie walczył z Maximilianem Marterem, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala.

Jest mi przykro. Nie lubię przegrywać, zwłaszcza we Francji, przed tak wspaniałą publicznością – przyznał paryżanin.

Los Monfilsa podzielił Adrian Mannarino. Rozstawiony z numerem pięć tenisista przegrał w trzech setach z Guillermo Garcią-Lopezem. Jest to trzecia wygrana w piątym pojedynku niespełna 35-letniego Hiszpana nad swym o pięć lat młodszym rywalem.

Przykładu z kolegów nie wziął z kolei Gilles Simon. Sklasyfikowany obecnie na 75. miejscu tenisista pokonał w dwóch setach Jordiego Sampera. W trwającym 82 minuty pojedynku tenisista z Nicei wykorzystał cztery z dziesięciu szans na przełamanie podania rywala.

Na początku czułem się trochę spięty, ale im dłużej trwał mecz, tym grałem lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że rozegrałem dobry pojedynek – skomentował Simon, który w II rundzie zmierzy się z Hyeonem Chungiem.

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Adrian Mannarino (Francja, 5/WC) 6:3, 4:6, 6:1
Maximilian Marterer (Niemcy) – Gael Monfils (Francja, 6) 2:6, 6:4, 6:4
Dusan Lajović (Serbia) – Horacio Zeballos (Argentyna) 6:4, 6:2
Gilles Simon (Francja) – Jordi Samper (Hiszpania, Q) 6:4, 6:2
Roberto Carballes (Hiszpania) – Laslo Djere (Serbia, Q) 7:6(3), 6:7(4), 6:3
Cameron Norrie (Wielka Brytania) – Jose Hernandez (Dominikana, Q) 7:6(5), 6:1