Monachium. Trzech Niemców i Koreańczyk w półfinałach

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Trzech Niemców i Koreańczyk awansowali do półfinałów turnieju ATP 250 na kortach ziemnych w Monachium. Jutro w bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku spotkają się Alexander Zverev i Hyeon Chung.

Rozstawiony z numerem 1 Zverev nie miał dziś problemu z pokonaniem w ćwierćfinale swojego rodaka Jana Lennarda-Struffa. Trzeci tenisista rankingu ATP pewnie wygrał 6:3, 6:2. Natomiast Chung, turniejowa „czwórka”, uporał się z kwalifikantem Martinem Klizanem, który w zeszłym tygodniu dotarł do ćwierćfinału turnieju w Barcelonie, pokonując po drodze m.in. Novaka Dżokovicia. Koreańczyk wygrał ze Słowakiem 6:3, 6:4 po godzinie i dwudziestu minutach gry.

Jutro w walce o finał Chung zmierzy się ze Zverevem. Niemiec z całą pewnością będzie chciał zrewanżować się Koreańczykowi za porażkę w trzeciej rundzie tegorocznego Australian Open. Przegrana w Melbourne była o tyle dotkliwa dla Zvereva, że w piątym secie Sasza nie ugrał nawet jednego gema. Niemiec uległ również Koreańczykowi w ubiegłorocznym turnieju w Barcelonie.

– Przegrałem z Chungiem w Australii po trudnym, pięciosetowym meczu. Czekam na jutrzejszy pojedynek. Dobrze czułem się dziś na korcie, myślę, że on też. Jutro czeka nas interesujący mecz – powiedział Alexander Zverev, który broni tytułu w Monachium. Z kolei Chung drugi rok z rzędu awansował do półfinału tego turnieju.

W drugim jutrzejszym półfinale w Monachium zmierzą się dwaj Niemcy – Philipp Kohlschreiber i Maximilian Marterer. Pierwszy z nich pokonał dziś rozstawionego z numerem 2 Roberto Bautistę Aguta 6:4, 6:4, z kolei drugi wygrał z Węgrem Martonem Fucsovicsem 6:3, 6:4.

Ćwierćfinały singla:
Alexander Zverev (Niemcy, 1) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:3, 6:2
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 6) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 2) 6:4, 6:4
Hyeon Chung (Korea Południowa, 4) – Martin Klizan (Słowacja, Q) 6:3, 6:4
Maximilian Marterer (Niemcy) – Marton Fucsovics (Węgry) 6:3, 6:4