Stambuł. Cilić nie obroni tytułu

/ Dominika Opala , źródło: , foto: AFP

Malek Jaziri sprawił największą sensację dnia. Tunezyjczyk pokonał Marina Cilica w dwóch setach. Do ćwierćfinału awansowali też Jiri Vesely i Jeremy Chardy. Z turniejem pożegnał się natomiast rozstawiony z „dwójką” Damir Dżumhur.

Malek Jaziri po raz drugi w karierze pokonał tenisistę z Top 10 (wcześniej Dimitrova w lutym). Tym razem okazał się lepszy od obrońcy tytułu w Stambule – Marina Cilicia. Chorwat rozpoczął spotkanie od breaka, jednak potem przegrał pięć gemów z rzędu. Czwarty tenisista świata starał się ratować seta, ale przy stanie 4:5 bezbłędny okazał się jego rywal. W drugiej partii zawodnik mieszkający w Tunisie przełamał turniejową „jedynkę” w trzecim i siódmym gemie i to okazało się kluczem do zwycięstwa.

Jestem szczęśliwy z wygranej. To bardzo ważny mecz w mojej karierze. Pracowałem bardzo ciężko, by odnieść zwycięstwo nad graczem z Top 5. Musiałem być skupiony na każdym punkcie i eliminować błędy. Czuję, że poprawiam swój tenis i przygotowanie fizyczne z każdym tygodnie – powiedział po spotkaniu Jaziri.

Przeciwnikiem Tunezyjczyka w ćwierćfinale będzie Jiri Vesely. Czech okazał się lepszy od Thiago Monteiro po 2 godzinach i 28 minutach. Brazylijczyk prowadził w decydującym secie 5:2, jednak tenisista rozstawiony z „siódemką” zdołał odwrócić losy pojedynku.

Największe zwycięstwo w karierze odniósł w czwartek Thomas Fabbiano. Włoch wyeliminował Damira Dzumhura po dość nierównym meczu.

Cieszę się, że wygrałem, tym bardziej, że wcześniej pięć razy z nim przegrywałem. Mamy bardzo podobne style gry. Zacząłem mecz bardzo dobrze, potem straciłem koncentrację, ale w trzecim secie odzyskałem energię, jednak cały czas jestem daleki od grania na moim najlepszym poziomie – podsumował Włoch.

Kolejnym przeciwnikiem Fabbiano będzie Jeremy Chardy. Francuz, po przegraniu pierwszej partii, zdołał odnieść triumf nad Dusanem Lajoviciem

Malek Jaziri (Tunezja) – Marin Cilić (Chorwacja, 1) 6:4, 6:2
Thomas Fabbiano (Włochy) – Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 2) 6:2, 0:6, 6:2
Jiri Vesely (Czechy, 7) – Thiago Monteiro (Brazylia, Q) 6:2, 2:6, 7:6 (3)
Jeremy Chardy (Francja) – Dusan Lajovic (Serbia) 4:6, 7:6 (3), 6:2