Stambuł. Pogrom rozstawionych

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Środa okazała się pechowya dla rozstawionych graczy. Jedynie turniejowa „piątka” Paolo Lorenzi wyłamał się z tego schematu. Z imprezą w Stambule pożegnali się natomiast Andreas Seppi, Aljaż Bedene i Viktor Troicki.

Laslo Djere przystępował do TEB BNP Paribas Istanbul Open z serią 10 porażek. W środę odniósł jednak drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując Andreasa Seppiego. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Serba, gdyż dwukrotnie stracił podanie i przegrywał 0:3. Od tego momentu popełniał natomiast mniej błędów i zdołał wygrać sześć gemów z rzędu. Włoch podniósł pozom swojej gry w drugiej partii, która była zacięta i wyrównana.

W końcówce lepszy okazał się Seppi, zachowując więcej spokoju w tie-breaku. Wydawało się, że zawodnik z Bolzano pójdzie za ciosem w trzeciej odsłonie, ale to Djere odzyskał kontrolę nad pojedynkiem i przełamał rywala w ósmym gemie, co wystarczyło do zamknięcia seta. Serb awansował do ćwierćfinału tej imprezy drugi rok z rzędu. Tam zmierzy się z innym Włochem Paolo Lorenzim. Rzymianin pokonał kwalifikanta Marco Trungellitiego po prawie dwóch godzinach gry.

Niespodziewanie występ na drugiej rundzie zakończył Aljaż Bedene. Słoweniec musiał uznać wyższość Taro Daniela, który stracił zaledwie cztery gemy. Japończyk grał ofensywnie, a jego głównym atutem był return, co pozwoliło mu przełamać przeciwnika czterokrotnie. Tenisista mieszkający w Tokio w 1/4 finału zagra z Rogerio Dutrą Silvą. Brazylijczyk wyeliminował rozstawionego z „szóstką” Viktora Troickiego po 81 minutach gry.

Porażki Seppiego i Bedene są o tyle zaskakujące, iż obaj dotarli w poprzednim tygodniu do półfinałów imprezy w Budapeszcie. Włoch uległ Marco Cecchinato, natomiast Słoweniec Johnowi Millmanowi.

Laslo Djere (Serbia) – Andreas Seppi (Włochy, 3) 6:3, 6:7 (4), 6:3
Taro Daniel (Japonia) – Aljaż Bedene (Słowenia, 4) 6:2, 6:2
Paolo Lorenzi (Włochy, 5) – Marco Trungelliti (Argentyna, Q) 6:2, 7:6 (5)
Rogerio Dutra Silva (Brazylia) – Viktor Troicki (Serbia, 6) 6:2, 6:3