Barcelona. Karlovic lepszy w meczu weteranów

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Ivo Karlovic pokonał w poniedziałek Tommy’ego Robredo w pierwszej rundzie Barcelona Open Banc Sabadell. Awans wywalczyli także m.in. Benoit Paire, Stefanos Tsitsipas czy Pablo Cuevas. Niespodziewanie odpadł Mischa Zverev.

Chorwat i Hiszpan zmierzyli się ze sobą czwarty raz, ostatni 10 lat temu. Wszystkie poprzednie mecze wygrał 39-latek i tak też było tym razem. Tenisiści zagrali zacięte, trzysetowe spotkanie, które trwało ponad dwie godziny. Doszło w nim tylko do jednego przełamania i to ono zadecydowało o końcowym triumfie Karlovica. 35-latek z Hostalric kolejny raz nie potrafił wykorzystać prowadzenia 1:0 w setach. Zawodnik z Zagrzebia w drugiej rundzie zagra z Roberto Bautistą Agutem.

Trzysetowy pojedynek rozegrali także Benoit Paire i Nicolas Jarry. Tenisiści spędzili na korcie prawie dwie i pół godziny. Nieznacznie lepszy okazał się Francuz, który w całym meczu wygrał tylko cztery punkty więcej. W trzecim secie prowadził on już 5:2, jednak Chilijczyk zerwał się do walki, wygrał dwa gemy i wydawało się, że zdoła on odwrócić losy spotkania. Wtedy to Paire posłał kilka winnerów i ostatecznie zakończył pojedynek. W kolejnej rundzie czeka już na niego Pablo Carreno Busta.

Najmniejszych kłopotów z awansem nie mieli za to Stefanos Tsitsipas i Pablo Cuevas. Grek pewnie pokonał kwalifikanta Corentina Mouteta, natomiast Urugwajczyk oddał Ricardo Ojedzie Larze zaledwie cztery gemy. Następnym rywalem Tsitsipasa będzie Diego Schwartzman, a Cuevas zmierzy się z Adrianem Mannarino.

Niespodziewanie z turniejem pożegnał się Mischa Zverev. Niemiec wygrał tylko trzy gemy w starciu z Leonardo Mayerem. Argentyńczyk o awans do trzeciej rundy powalczy z Karenem Chaczanowem.

Z imprezy w Barcelonie wycofali się Philipp Kohlschreiber i Andriej Rublew. „Szczęśliwymi przegranymi” zostali Alexey Vatutin oraz Ernesto Escobedo.

Pablo Cuevas (Urugwaj) – Ricardo Ojeda Lara (Hiszpania, Q) 6:0, 6:4
Rogerio Dutra Silva (Brazylia, Q) – Jared Donaldson (USA) 6:3, 6:1
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Yuichi Sugita (Japonia) 7:6 (5), 7:6 (5)
Marcel Granollers (Hiszpania, WC) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:2, 6:2
Malek Jaziri (Tunezja) – Tennys Sandgren (USA) 6:4, 6:4
Ivo Karlovic (Chorwacja) – Tommy Robredo (Hiszpania, WC) 6:7 (5), 7:6 (8), 6:4
Dusan Lajovic (Serbia) – Pedro Martinez (Hiszpania, WC) 6:4, 6:7 (5), 6:3
Benoit Paire (Francja) – Nicolas Jarry (Chile) 7:6 (4), 6:7 (3), 6:4