Monte Carlo. Zverev i Thiem z awansem, Edmund oraz Sandgren odpadli

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem i Alexander Zverev awansowali do trzeciej rundy turnieju w Monte Carlo. Z rywalizacją we wtorek pożegnali się za to Kyle Edmund i Tennys Sandgren.

Austriak, który we wtorek wrócił do rywalizacji po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego, w meczu pierwszej rundy spotkał się z Andriejem Rublewem.

O losach dwóch pierwszych odsłon decydowały końcówki. W premierowej partii Rosjanin w jedenastym gemie przełamał podanie rywala, aby następnie przy swoim serwisie zakończyć seta.

Kluczowym dla losów drugiej partii był gem dwunasty. Tym razem to Thiem wykorzystał breaka i doprowadził do wyrównania w meczu. Wcześniej rozstawiony z „szóstką” tenisista nie wykorzystał piłki setowej przy stanie 5:4 i podaniu rywala.

Decydująca partia to festiwal przełamań. Lepiej w nim zaprezentował się Austriak, który trzykrotnie wykorzystał szansę na odebranie podania Rublewowi w trzecim secie. Prowadząca 5:4 i mając swój serwis, Rosjanin mógł zakończyć pojedynek, ale Thiem wyszedł z opresji obronną ręką, W dwunastym gemie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową, Austriak zakończył spotkanie.

Do dalszych gier nie bez problemów awansował również Alexander Zverev, który pokonał Gillesa Simona. W siódmym gemie pierwszej partii rozstawiony z numerem trzy tenisista zdołała przełamać podanie rywala. Jednak nie utrzymał wypracowanej przewagi i przegrał dwa kolejne swoje gemy serwisowe, a zarazem całego seta.

Podrażniony takim obrotem sprawy Niemiec przejął inicjatywę w drugiej i trzeciej partii. Na otwarcie drugiej odsłony faworyt do zwycięstwa przełamał podanie rywala, a triumf w tej części spotkania przypieczętował, ponownie odbierając serwis Mullerowi w gemie dziewiątym.

W trzecim secie Zverev wykorzystał pierwszą szansę na przełamanie serwisu, w gemie drugim, a następnie prowadząca 5:2 za drugą piłkę meczową przy serwisie Mullera zapewnił sobie awans do trzeciej rundy zmagań w Monte Carlo.

Z rywalizacją już na po pierwszym spotkaniu niespodziewanie pożegnali się Kyle Edmund i Tennys Sandgren. Numer jeden brytyjskiego tenisa uległ w trzech setach Andrei Seppiemu, który do turnieju głównego dostał się z kwalifikacji. Natomiast finalista z ubiegłego tygodnia, z turnieju w Houston, wygrał tylko cztery gemy z Phillipem Kohlschreiberem.

Fabio Fognini (Włochy, 13) – Ilya Ivashka (Białoruś, Q) 6:4, 7:5
Gilles Simon (Francja, WC) – Adrian Mannarino (Francja, 16) 6:3, 4:6, 6:2
Richard Gasquet (Francja) – Jeremy Chardy (Francja, Q) 6:4, 7:6(5)
Diego Schwartzman (Argentyna, 10) – Guido Pella (Argentyna) 0:6, 6:2, 6:3
Marco Cecchinato (Włochy, Q) – Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:3, 6:2
Feliciano Lopez (Hiszpania) – Benoit Paire (Francja) 5:7, 7:6(5),6:4

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Gilles Muller (Luksemburg) 4:6, 6:3, 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4) – Pierre-Hugues Herbert (Francja, Q) 3:6, 6:2, 6:4
Dominic Thiem (Austria, 5) – Andrey Rublev (Rosja) 5:7, 7:5, 7:5
David Goffin (Belgia, 6) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, Q) 7:6(4), 7:5
Mischa Zverev (Niemcy) – Lucas Pouille (Francja, 7) 2:6, 6:1, 7:6(3)
Fernando Verdasco (Hiszpania) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 5:7, 7:6(4), 6:1
Andrea Seppi (Włochy, Q) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:3, 5:7, 6:2
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Tennys Sandgren (USA) 6:2, 6:2
Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Yuichi Sugita (Japonia) 6:3, 6:2