Monte Carlo. Zverev i Miedwiediew pozostają w grze, Kokkinakis na aucie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Karen Chaczanow pokonał Thanasi Kokkinakisa. Do drugiej rundy Rolex Monte-Carlo Masters awansowali w niedzielę także Mischa Zverev oraz Daniil Miedwiediew.

Po marcowych turniejach, na nawierzchni twardej w Stanach Zjednoczonych, tenisowa karuzela rozpoczyna europejski sezon na kortach ziemnych, którego zwieńczeniem będzie Roland Garros.

Jako pierwszy zwycięstwo w turnieju głównym w Monte Carlo w niedzielę odniósł Karen Chaczanow. Druga rakieta Rosji pokonał w dwóch setach Thanasi Kokkinakisa. Australijczyk, dla którego był to debiut w turnieju tej rangi, do rywalizacji przystąpił dzięki dzikiej karcie.

O losach każdego seta zadecydowało po jednym przełamaniu. W pierwszej odsłonie kluczowe dla losów seta piłki miały miejsce w jedenastym gemie, a w drugiej partii do przełamania serwisu doszło w gemie „lacostowskim”. W sumie Chaczanow miał trzynaście szans na odebranie serwisu rywalowi, przy żadnej Kokkinakisa.

W kolejnej rundzie Rosjanin spotka się ze zwycięzcą pojedynku między turniejową „szesnastką”, Adrianem Mannarino i grającym dzięki dzikiej karcie Gillesem Simonem.

Awans do dalszych gier w niedzielne popołudnie uzyskał również Mischa Zverev. 30-letni Niemiec pokonał 17-letniego Felixa Auger-Aliassime.

Spotkanie mogło się zakończyć w dwóch setach. Zverev po gładkim zwycięstwie w pierwszej odsłonie, w drugiej partii prowadził już 3:1. Jednak młody Kanadyjczyk zdołał doprowadzić do wyrównania w meczu.
Jednak to wszystko na co tego dnia było stać Augera-Aliassime. W trzecim secie tenisista z Montrealu dwukrotnie oddał swe podanie bardziej doświadczonemu rywalowi i po ponad 150 minutach rywalizacji pożegnał się ze zmaganiami w Monte Carlo.

Rywalem Niemca w walce o trzecią rundę będzie rozstawiony z numerem siedem reprezentant gospodarzy, ubiegłoroczny finalisty Lucas Pouille.

Grono niedzielnych zwycięzców uzupełnił Daniil Miedwiediew. Rosjanin pokonał w trzech setach reprezentanta Węgier Martona Fucsovicsa. 22-latek mieszkający na co dzień w Monte Carlo czterokrotnie przełamał podanie swego rywala i w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Kei Nishikori – Tomas Berdych.

Karen Chaczanow (Rosja) – Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) 7:5, 6:4
Mischa Zverev (Niemcy) – Felix Auger-Aliassime (Kanada) 6:2, 6:7(4), 6:1
Daniil Miedwiediew (Rosja) – Marton Fucsovics (Węgry) 6:7(4), 6:2, 7:5