Houston. Karlović powstrzymany przez debiutanta

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Tennys Sandgren pokonał w dwóch setach Ivo Karolivicia i zagra o swój pierwszy tytuł w turnieju ATP. Rywalem Amerykanina w niedzielnym finale w Houston będzie broniący tytułu Steve Johnson.

39-letni Chorwat, awansując do półfinału, stał się najstarszym tenisistą na tym etapie imprezy ATP od 1993 roku, gdy do najlepszej czwórki zmagań w San Francisco awansował Jimmy Connors.

W sobotę Karlović miał szansę zostać najstarszym finalistą od 1977, gdy o tytuł w Hongkongu walczył 43-letni wówczas Ken Rosewall. Jednak na drodze chorwackiego weterana stanął Tennys Sandgren. Amerykanin wygrał sobotnie spotkanie w dwóch zaciętych setach i w niedzielę zadebiutuje w finale turnieju ATP.

Chorwat miał swe szanse na to, aby wygrać spotkanie. 39-letni tenisista prowadził w pierwszym secie 4:2, a w drugiej partii miał piłkę setową przy podaniu rywala. Jednak grający rozważnie Sandgren wygrywał te najważniejsze piłki i to on stanie naprzeciwko broniącego tytułu w Houston Steve’a Johnsona.

Rozstawiony z numerem sześć Amerykanin potrzebował trzech setów, aby pokonać swego rodaka Taylora Fritza. Chociaż mecz mógł się zakończyć już po drugiej partii, w której Johnson nie wykorzystał piłek meczowych.

Niewykorzystane sytuacje nie podłamały niespełna 29-letniego tenisisty z Kalifornii, który w decydującej partii dwukrotnie odebrał podanie rywala, a następnie wykorzystując trzecią piłkę meczową, zakończył spotkanie.