Puchar Davisa. Chorwacja i Kazachstan na remis. Gospodarzy zawiódł Borna Czorić

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Remisowy początek ćwierćfinałowych zmagań Grupy Światowej Pucharu Davisa w Varazdin. Chorwacja w pierwszym dniu wywalczyła punkt za sprawą Marina Czilicia. W drugim meczu stan rywalizacji wyrównał Michaił Kukuszkin, który pokonał Bornę Czoricia.

Zelijko Krajan wystawił na mecz z Kazachami najsilniejszy skład, a mimo to nie udało się pierwszego dnia objąć przewagi gospodarzom. Walkę o półfinał rozpoczął, notowany obecnie na trzecim miejscu w rankingu ATP, Marin Czilić w pojedynku z Dmitrijem Popko. Faworyzowany Chorwat nie zawiódł kibiców i pokonał dwudziestojednoletniego rywala bez straty seta. Popko zdołał wywalczyć w całym meczu zaledwie pięć gemów.

Wyrównana sytuacja była tylko w premierowym secie do stanu 2:2. W końcówce tego, jak i w pozostałych partiach dominował już Czilić. Obaj tenisiści na korcie spędzili godzinę i czterdzieści jeden minut. Przedstawiciel gospodarzy posłał dziesięć asów serwisowych, popełnił jeden podwójny błąd oraz wygrał 86% punktów po pierwszym podaniu.

Początek drugie meczu był kontynuacją dobrej gry Chorwatów. Tym razem, dobrze dysponowany w ostatnim czasie, Borna Czorić wygrał premierową partię z Michaiłem Kukuszkinem 6:3. Jak się okazało, były to dobre złego początki w Varazdin. Jeszcze w drugim secie Czorić prowadził 2:0 i 3:2, ale były to ostatnie przewagi przedstawiciela gospodarzy z zapasem breaka. Decydująca część meczu należała już do reprezentanta Kazachstanu. Kukuszkin wygrał drugą odsłonę po tie breaku, natomiast w kolejnych zwyciężał 6:4 i 6:2. Cały pojedynek trwał 212 minut. Tym samym po pierwszym dniu, nikt nie przybliżył się do awansu.

Jutro w Varazdin rywalizacja deblistów, która przybliży jedną ze stron do półfinału. Na korcie Ivan Dodig w parze z Nikolą Mekticiem zmierzą się z Aleksandrem Niedowiesowem i Timurem Khabibulinem.