Puchar Davisa. Hiszpania remisuje z Niemcami po pierwszym dniu, zwycięski powrót Nadala

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne/Marca, foto: AFP

Hiszpania remisuje z Niemcami 1:1 po pierwszym dniu rozgrywanego w Walencji meczu ćwierćfinału Pucharu Davisa. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą wygranej Alexandra Zvereva z Davidem Ferrerem, jednak stan rywalizacji wyrównał Rafael Nadal, który pokonał Philippa Kohlschreibera.

Jako pierwsi na korcie ziemnym położonym na arenie do korridy w Walencji pojawili się dziś David Ferrer i Alexander Zverev. Niemiec nie dał żadnych szans Hiszpanowi, zwyciężając 6:4, 6:2, 6:2 po godzinie i 55 minutach gry. David Ferrer w całym meczu wygrał tylko 32% piłek po swoim drugim podaniu i często był bezradny w starciu przeciwko posyłającemu mocne i precyzyjne zagrania z forhendu i bekhendu rywalowi. Dodatkowo Zverev znakomicie serwował. Prędkość jego podania dochodziła nawet do 220 km/h. 36-letni Ferrer nie miał w ręku właściwie żadnych argumentów, mimo że wcześniej rozegrał aż 16 meczów na kortach ziemnych w Pucharze Davisa.

Zverev był dużo lepszy przez cały mecz. Miałem ogromne chęci, ale niewiele mi wychodziło. To był mój zły dzień, jednak nie martwię się, ponieważ od początku roku gram dobrze i mam dobre odczucia. To spotkanie tego nie zmieni – podkreślił po zakończeniu meczu David Ferrer.

W drugim dzisiejszym meczu Rafael Nadal mierzył się z Philippem Kohlschreiberem. Lider rankingu ATP wrócił do gry po ponad dwóch miesiącach nieobecności spowodowanej kontuzją i pokazał, że jest gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie. Hiszpan nie dał Niemcowi żadnych szans, pokonując przeciwnika 6:2, 6:2, 6:3 w dwie godziny i 33 minuty.

Nadal dominował od samego początku spotkania. Od razu przełamał rywala na 2:0 i mimo że miał pewne trudności przy swoich gemach serwisowych przez głębokie zagrania Kohlschreibera, jego wysoka przewaga w żadnym momencie nie stopniała. Niemiec miał małą szansę na początku trzeciego seta, kiedy przełamał Hiszpana, lecz później wszystko szybko wróciło do normy i w tej partii Nadal stracił tylko o jednego gema więcej niż w dwóch wcześniejszych. Tenisista z Majorki odniósł 15. zwycięstwo w 16. meczu z Philippem Kohlschreiberem.

To był dla nas ważny mecz. Ja osobiście mam za sobą trudne miesiące. Od ubiegłego roku nie skończyłem żadnego turnieju i to sprawia, że lekko się niepokoję. Dziś czułem się dobrze na korcie, jednak oczywiście nie grałem na najwyższym poziomie, ponieważ brakuje mi rytmu meczowego – powiedział po meczu Rafael Nadal.

Hiszpania – Niemcy 1:1

David Ferrer – Alexander Zverev 4:6, 2:6, 2:6
Rafael Nadal – Philipp Kohlschreiber 6:2, 6:2, 6:3