Miami. Isner powstrzymał Del Potro

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Na piętnastu zwycięstwach z rzędu zakończyła się seria Juana Martina Del Potro. Argentyńczyka na drodze do Słonecznego Dubletu powstrzymał John Isner. Amerykanin w półfinale wygrał 6:1, 7:6(2).

Juan Martin Del Potro ostatnie tygodnie miał niezwykle udane. Argentyńczyk triumfował w turniejach w Acapulco i Indian Wells, a w Miami chciał sięgnąć po Słoneczny Dublet. Spotkania z Johnem Isnerem nie zaczął jednak dobrze – już po kilku minutach przegrywał 0:3.

Amerykanin w pierwszej partii był wyraźnie lepszy od przeciwnika – ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a na dodatek wywalczył jeszcze jednego breaka i dzięki temu wygrał 6:1.

Drugi set był już zdecydowanie bardziej zacięty. Obaj tenisiści znakomicie serwowali – mieliśmy tylko jednego break pointa, gdy Del Potro bronił się przed przełamaniem w dziewiątym gemie. Uczynił to skutecznie i o wszystkim rozstrzygnął dopiero tiebreak. Isner zwyciężył w nim 7-2 i awansował do finału. Tym samym odniósł czwarte zwycięstwo w dziesięciu meczach z Argentyńczykiem

W meczu o mistrzowski tytuł zmierzy się z Alexandrem Zverevem lub Pablo Carreno-Bustą. Drugi półfinał zostanie rozegrany o 1:00 w nocy czasu polskiego.