Miami. Del Potro wygrywa maraton z Raonicem

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Juan Martin del Potro pokonał Milosa Raonica 5:7, 7:6(1), 7:6(3) w ćwierćfinale turnieju w Miami. To 15. zwycięstwo Argentyńczyka z rzędu.

W ubiegłym tygodniu del Potro spotkał się z Raonicem w półfinale turnieju w Indian Wells. Wtedy Argentyńczyk odniósł łatwe zwycięstwo 6:2, 6:3. Dzisiejszy mecz w Miami wyglądał zupełnie inaczej. Każdy z trzech rozegranych setów był bardzo wyrównany. W pierwszej partii kluczowe było przełamanie uzyskane przez Milosa Raonica w ostatnim, dwunastym gemie. Kanadyjczyk posłał na drugą stronę siatki kilka mocnych returnów z forhendu, a del Potro popełnił podwójny błąd serwisowy przy piłce setowej.

W drugim secie obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe i o losach tej partii musiał zdecydować tie break. Del Potro szybko wyszedł w nim na prowadzenie 3-0 i dzięki znakomitymi zagraniom, przede wszystkim z forhendu, doprowadził do wyrównania w meczu, wygrywając dodatkową rozgrywkę 7-1.

Trzeci set rozpoczął się dość niespodziewanie, bo od czterech przełamań z rzędu. W ten sposób zakończyła się imponująca seria Milosa Raonica, który wcześniej wygrał 40 kolejnych gemów przy własnym podaniu. Ostatecznie i w trzecim secie doszło do tie breaka, a jego przebieg był podobny do scenariusza dodatkowej rozgrywki z drugiej partii. Del Potro szybko wyszedł na prowadzenie 3-1, a chwilę później wykorzystał pierwszą piłkę meczową, kończąc spotkanie, jakżeby inaczej, wygrywającym forhendem.

Po zwycięstwach w Acapulco i Indian Wells Juan Martin del Potro nadal jest nie do zatrzymania. Trwający niemal trzy godziny mecz z Milosem Raonicem był dla niego jednym z najtrudniejszych spotkań w ostatnich tygodniach, jednak Argentyńczyk zachował zimną krew w dwóch tie breakach i wyszedł na prowadzenie 3-2 w bezpośrednich pojedynkach z Kanadyjczykiem. W półfinale turnieju w Miami Juan Martin del Potro zagra z Johnem Isnerem.

Ćwierćfinał singla:

Juan Martin del Potro (Argentyna, 5) – Milos Raonic (Kanada, 20) 5:7, 7:6(1), 7:6(3)