Miami. Szybkie zwycięstwa Kyrgiosa, Socka i Andersona

/ Łukasz Lewtak , źródło: , foto: AFP

Rozstawieni Nick Kyrgios, Kevin Anderson, Jack Sock i Pablo Carreno Busta rozpoczęli udział w Miami Open od szybkich zwycięstw w drugiej rundzie. Odpadła turniejowa „osiemnastka” Adrian Mannarino.

W sesji wieczornej na korcie centralnym Nick Kyrgios bez problemu uporał się z Dusanem Lajoviciem. W swoim pierwszym meczu od czasu spotkania w Pucharze Davisa przeciwko Niemcom na początku lutego Australijczyk grał agresywnie, lecz rozważnie, dzięki czemu pokonał przeciwnika 6:4, 6:1 w zaledwie 50 minut. 27-letni Serb (108 ATP) nie rozgrywał najlepszego pojedynku i nie potrafił przeciwstawić się Kyrgiosowi. Lajović popełnił 21 niewymuszonych błędów. Dokładnie tyle samo kończących piłek zagrał Nick Kyrgios, który przegrał tylko pięć punktów przy własnym podaniu i posłał na drugą stronę siatki siedem asów.

-– Czuję się dobrze. Wiem, że moje ciało nie jest jeszcze gotowe na 100%, ale wiem też, że powrót do formy z początku sezonu musi zająć trochę czasu – powiedział po zakończeniu spotkania rozstawiony z numerem 17 Nick Kyrgios, który w trzeciej rundzie zmierzy się z Fabio Fogninim.

Awans do trzeciej rundy wywalczył również Kevin Anderson. Turniejowa „szóstka” pokonała Gruzina Nikoloza Basilaszwiliego 6:4, 6:3 po 90 minutach pojedynku. W trzeciej rundzie Anderson zmierzy się z Karenem Chaczanowem. Dalej gra również rozstawiony z numerem 8 Jack Sock. Amerykanin pokonał Yukiego Bhambriego (107 ATP) 6:3, 7:6(3). Sock powinien był zakończyć mecz zdecydowanie wcześniej, jednak dwukrotnie przegrał swój serwis przy stanie 5:4 i 6:5 w drugim secie. Ostatecznie jednak zrewanżował się Hindusowi za porażkę w challengerze na Tajwanie pięć lat temu, wykorzystując drugą piłkę meczową w tie breaku. W trzeciej rundzie Jack Sock zagra z Borną Coriciem.

Najszybciej awans do trzeciej rundy wywalczył Pablo Carreno Busta. Rozstawiony z numerem 16 Hiszpan ograł Denis Istomina 6:1, 6:0 w zaledwie 47 minut. Z imprezą w Miami pożegnała się natomiast turniejowa „osiemnastka” Adrian Mannarino. Francuz wyraźnie przegrał ze Steve’em Johnsonem 3:6, 3:6.

Kevin Anderson (RPA, 6) – Nikoloz Basilaszwili (Gruzja) 6:4, 6:3
Jack Sock (USA, 8) – Yuki Bhambri (Indie) 6:3, 7:6(3)
Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 16) – Denis Istomin (Uzbekistan) 6:1, 6:0
Nick Kyrgios (Australia, 17) – Dusan Lajović (Serbia) 6:4, 6:1
Steve Johnson (USA) – Adrian Mannarino (Francja, 18) 6:3, 6:3