Dubaj. Jaziri kontynuuje zwycięski marsz, Bautista i Pouille wykonali swoje zadanie

/ Łukasz Lewtak , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W Dubaju rozegrano dziś wszystkie mecze ćwierćfinałowe. W najlepszej czwórce imprezy znalazło się trzech rozstawionych zawodników oraz rewelacja turnieju Tunezyjczyk Malek Jaziri.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozstawiony z numerem 3 Roberto Bautista Agut pokonał Bornę Coricia 7:6(4), 6:4. Mecz rozpoczął się dobrze dla Chorwata, który objął prowadzenie 3:1, jednak później Hiszpan odrobił stratę przełamania i wygrał w tie breaku 7-4. W drugiej partii obaj tenisiści toczyli wyrównaną walkę do stanu 4:4, kiedy to Bautista Agut przełamał przeciwnika do zera. Chwilę później Hiszpan zakończył pojedynek przy własnym podaniu.

Nie było łatwo pokonać Bornę, który jest bardzo solidny. Świetnie serwował i grał bardzo agresywnie. Nie miałem ani chwili na odpoczynek – powiedział po meczu Roberto Bautista Agut. Półfinałowym rywalem Hiszpana będzie Malek Jaziri. Pogromca Grigora Dimitrowa z pierwszej rundy okazał się dziś lepszy od Greka Stefanosa Tsitsipasa w pojedynku dwóch tenisistów, którzy otrzymali od organizatorów dziką kartę. Jaziri wygrał 6:4, 3:6, 6:3 po dwóch godzinach i trzech minutach rywalizacji. Tunezyjczyk awansował do półfinału turnieju ATP dopiero po raz trzeci w karierze. Ostatnio wystąpił na tym szczeblu rozgrywek w Winston Salem w 2015 roku.

W drugim półfinale turnieju w Dubaju wystąpią Filip Krajinović i Lucas Pouille. Rozstawiony z numerem 7 Serb okazał się lepszy od Rosjanina Jewgienija Donskoja, pewnie wygrywając 6:1, 6:2. Z kolei Francuz, turniejowa „dwójka”, pokonał Japończyka Yuichiego Sugitę (8) 3:6, 6:3, 6:2.

– Po przegraniu pierwszego seta zacząłem grać bardziej agresywnie, szczególnie z returnu. Przy drugim serwisie przeciwnika ustawiałem się blisko linii końcowej, czasami nawet w korcie. To sprawiło, że rywal był pod presją. Moim zdaniem właśnie to zrobiło różnicę – powiedział po dzisiejszym ćwierćfinale Lucas Pouille.