Sao Paulo. Cuevas rozpoczął marsz po czwarty triumf

/ Jakub Karbownik , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Pablo Cuevas pokonał Sebastiana Ofnera w meczu drugiej rundy turnieju w Sao Paulo. W ten sposób mistrz Brazylia Open w latach 2015-2017 rozpoczął walkę o swój czwarty tytuł z rzędu.

Rozstawiony z numerem trzy Urugwajczyk w pierwszej rundzie miał wolny los. W walce o ćwierćfinał Cuevas w środę zmierzył się z austriackim kwalifikantem. Obrońca tytułu, mimo że o losach drugiego seta decydował tie break, nie miał większych problemów z awansem do kolejnej rundy.

Rywalem Urugwajczyka w walce o półfinał turnieju będzie Leonardo Mayer, który w środę pokonał swego rodaka Carlosa Berlocqa. Rozstawiony z numerem pięć Argentyńczyk zdaje sobie sprawę z trudnego zadania, jakie stoi przed nim w ćwierćfinale.

Wiem, że pokonanie Cuevasa na tutejszych kortach to bardzo trudne zadanie – przyznał Mayer.

Do ćwierćfinału rywalizacji awansował również Fabio Fognini. Rozstawiony z numerem dwa Włoch przegrywał już 1:4 w pierwszym secie. Od tego momentu jednak jego łupem padło 12 z 14 rozegranych gemów i odprawił z turnieju portugalskiego kwalifikanta Joao Dominguesa.

Pierwszy mecz w każdym turnieju nigdy nie jest łatwy. Ale wierzyłem w swoje umiejętności i stopniowo podnosiłem poziom. Od stanu 3:4 zauważyłem, że on gra coraz słabiej. Jestem zadowolony ze swojej postawy, szczególnie w drugim secie – ocenił Fognini.

Ćwierćfinałowym rywalem Włocha będzie Guillermo Garcia-Lopez. W meczu drugiej rundy Hiszpan pokonał w trzech setach Federico Delboninsa. Tym samym doszło do rewanżu za porażkę sprzed dwóch tygodni, z turnieju w Buenos Aires.

Różnica polegała na tym, że w Buenos Aires starałem się przede wszystkim grać solidnie i czekać na błędy Federico, a w tym meczu byłem agresywny i dyktowałem warunki w większość wymian – przyznał Garcia-Lopez.

Fabio Fognini (Włochy, 2) – Joao Domingues (Portugalia, Q) 7:5, 6:1
Pablo Cuevas (Urugwaj, 3) – Sebastian Ofner (Austria) 6:4, 7:6(4)
Leonardo Mayer (Argentyna, 5) – Carlos Berlocq (Argentyna) 7:5, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Federico Delbonis (Argentyna, 8) 7:6(3), 4:6, 6:4