Delray Beach. Pogrom faworytów

/ Łukasz Lewtak , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Środa nie była dobrym dniem dla rozstawionych zawodników w Delray Beach. Z turniejem pożegnali się Jack Sock (1), John Isner (6) i Milos Raonic (9).

Jack Sock jest w bardzo słabej formie od początku sezonu. Amerykanin przegrał swoje pierwsze mecze w Auckland oraz Australian Open, a w Delray Beach musiał uznać wyższość przeciwnika w drugiej rundzie. Socka pokonał sklasyfikowany na 228. miejscu w rankingu ATP posiadacz dzikiej karty Reilly Opelka. 20-letni Amerykanin zaserwował 17 asów i wytrzymał próbę nerwów, przede wszystkim w końcówce drugiego seta. Opelka wygrał 4:6, 7:5, 6:3 po dwóch godzinach i piętnastu minutach rywalizacji.

– To dla mnie wspaniałe zwycięstwo. Zawsze patrzyłem z podziwem na Jacka, to amerykańska rakieta numer 1. Mam do niego ogromny szacunek. To zwycięstwo doda mi pewności siebie, będę przygotowany na ćwierćfinał – powiedział po meczu 20-latek z St. Joseph.

W ćwierćfinale Opelka zmierzy się z Peterem Gojowczykiem. Niemiec sprawił kolejną niespodziankę w drugiej rundzie, pokonując rozstawionego z numerem 6 Johna Isnera. O wszystkim w tym spotkaniu decydował serwis. Zawodnicy rozegrali łącznie 39 gemów, jednak nie doszło do ani jednego przełamania. Każdy set kończył się tie breakiem – w pierwszym Gojowczyk wygrał do trzech, później lepszy okazał się Isner (do czterech), a w decydującej partii górą ponownie był Niemiec (7-5).

Do ćwierćfinału awansował również Steve Johnson, który łatwo pokonał rozstawionego z numerem 9 Milosa Raonicia 6:2, 6:4. To pierwsze zwycięstwo Amerykanina z Kanadyjczykiem w ich czwartym pojedynku. O półfinał Johnson zagra z Jewgienijem Donskojem. W meczu drugiej rundy Rosjanin okazał się lepszy od Donalda Younga, wygrywając 7:6(6), 6:3.

Reilly Opelka (USA, WC) – Jack Sock (USA, 1) 4:6, 7:5, 6:3
Peter Gojowczyk (Niemcy) – John Isner (USA, 6) 7:6(3), 6:7(4), 7:6(5)
Steve Johnson (USA) – Milos Raonic (Kanada, 9) 6:2, 6:4
Jewgienij Donskoj (Rosja) – Donald Young (USA) 7:6(6), 6:3