Buenos Aires. Thiem powalczy o drugi tytuł

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem kolejny raz znalazł się w finale w Buenos Aires. Austriak pewnie pokonał Gaela Monfilsa i w ostatnim meczu turnieju zmierzy się z Aljażem Bedene. Słoweniec w półfinale okazał się lepszy od Federico Delbonisa.

Dominic Thiem nadal jest niepokonany na argentyńskiej mączce. Sobotni triumf nad Monfilsem był jego ósmym wygranym meczem w Buenos Aires. Tenisista z Austrii zwyciężył tutaj w 2016 roku, a w kolejnym sezonie nie przyjechał bronić tytułu.

Półfinał pomiędzy Austriakiem a Francuzem zapowiadał się bardzo ciekawie. Kibice tenisa liczyli na zacięty pojedynek. Tak jednak nie było. Rozstawiony z „jedynką” Thiem od początku grał ofensywnie i starał się jak najszybciej kończyć wymiany. Przyniosło to efekty w postaci prowadzenia 4:1. Monfils próbował podjąć walkę, ale to Austriak zachwycał swoją skuteczną grą i niesamowitymi zagraniami.

W drugiej partii nie za wiele się zmieniło w grze francuskiego tenisisty, nie potrafił on znaleźć sposobu na tak dysponowanego przeciwnika. Triumfator Argentina Open z 2016 roku jeszcze bardziej podkręcił tempo spotkania i po 63 minutach to on cieszył się z awansu do finału. W całym meczu Monfils nie miał ani jednej szansy na przełamanie młodszego rywala, sam natomiast stracił serwis czterokrotnie. Dominic Thiem udowodnił, że mączka to jego ulubiona nawierzchnia i jest na niej naprawdę groźny.

O wiele więcej emocji przyniósł półfinał pomiędzy Aljażem Bedene a Federico Delbonisem. Panowie rozegrali prawie dwugodzinne, trzysetowe spotkanie. Pierwsza partia należał do Słoweńca, który dominował głównie serwisem. Wystarczyło mu jedno przełamanie na początku, by zapisać pierwszego seta na swoje konto. Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra reprezentanta gospodarzy. Kontrolował on przebieg wymian i popełniał mniej błędów. Bedene natomiast nie utrzymał dobrej dyspozycji serwisowej z początku meczu i został przełamany aż trzy razy. Tenisiści musieli rozegrać decydującego seta o wejście do finału. Argentyńczyk nie dał rady kontynuować passy z drugiej partii, nie mógł znaleźć rytmu swojej gry, a zawodnik z Ljubljany ponownie dobrze serwował i solidnie rozgrywał punkty. Tym samym Bedene awansował do trzeciego finału z cyklu ATP w karierze. Wcześniej były to Chennai (2015) i Budapeszt (2017). Cały czas czeka on jednak na pierwszy triumf.

Niedzielny finał będzie trzecim pojedynkiem Thiema i Bedene. Dwa poprzednie spotkania wygrał Austriak. Ostatnie rozegrali w Dosze w tym roku.