Nowy Jork. Zwycięski powrót Nishikoriego

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne, foto: AFP

Kei Nishikori udanie powrócił do cyklu ATP Tour. Japończyk, który nie grał w końcówce poprzedniego i na początku obecnego sezonu z powodu kontuzji prawego nadgarstka, pokonał Amerykanina Noaha Rubina w I rundzie turnieju New York Open. Dalej gra również Michaił Jużny, z imprezy odpadł za to Steve Johnson.

Kei Nishikori nie pojawił się na światowych kortach od ubiegłorocznego turnieju w Montrealu. Ostatnio wystąpił w dwóch challengerach, a teraz powrócił do cyklu ATP World Tour. W I rundzie rozgrywanego na Long Island turnieju pokonał Noaha Rubina 7:5, 6:3. 21-letni Amerykanin (232 ATP), który otrzymał od organizatorów dziką kartę, bardzo dobrze rozpoczął mecz i wyszedł na prowadzenie 3:0, jednak później na korcie rządził rozstawiony z numerem 5 Japończyk. Nishikori, zajmujący obecnie 27. miejsce w rankingu ATP, grał bardzo konsekwentnie i pewnie, dzięki czemu odniósł zwycięstwo bez straty seta.

– Na początku przeciwnik grał bardzo dobrze, bardzo agresywnie. Również znakomicie serwował. Uważam, że w pierwszym secie grał nieco lepiej ode mnie. W drugiej partii było już inaczej. To ja grałem bardziej agresywnie. Zwycięstwo w challengerze w Dallas sprawiło, że czuję się pewniej – podkreślił po meczu Nishikori.

O ćwierćfinał Japończyk powalczy z Jewgienijem Donskojem. Rosjanin pokonał w I rundzie Victora Estrellę Burgosa 7:5, 6:1. Dalej gra również jego rodak Michaił Jużny, który wygrał z Australijczykiem Matthew Ebdenem 3:6, 6:3, 6:4. Z imprezą pożegnał się natomiast rozstawiony z numerem 7 Steve Johnson. Amerykanin niespodziewanie przegrał z hiszpańskim kwalifikantem Adrianem Menendezem Maceirasem 6:1, 3:6, 6:7(7). Johnson prowadził w trzecim secie 5:2, miał dwie piłki meczowe przy serwisie przeciwnika przy stanie 5:3 i kolejne trzy meczbole, gdy wyszedł na prowadzenie 6-3 w tie breaku, jednak nie wykorzystał tych okazji i zszedł z kortu pokonany. Dla Menendeza Maceirasa to zaledwie czwarte zwycięstwo w cyklu ATP Tour.

Kei Nishikori (Japonia, 5) – Noah Rubin (USA, WC) 7:5, 6:3
Adrian Menendez Maceiras (Hiszpania, Q) – Steve Johnson (USA, 7) 1:6, 6:3, 7:6(7)
Michaił Jużny (Rosja) – Matthew Ebden (Australia) 3:6, 6:3, 6:4
Radu Albot (Mołdawia) – Bjorn Fratangelo (USA, Q) 6:4, 6:3
Peter Gojowczyk (Niemcy) – Blaz Kavcić (Słowenia) 6:4, 6:2
Jeremy Chardy (Francja) – Stefano Travaglia (Włochy, Q) 4:6, 7:6(1), 6:4
Jewgienij Donskoj (Rosja) – Victor Estrella Burgos (Dominikana) 7:5, 6:1
Ernesto Escobedo (USA, Q) – Mackenzie McDonald (USA, WC) 4:6, 6:3, 7:6(5)