Rotterdam. Tylko młodszy Zverev z awansem

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Aleksander Zverev ograł w dwóch setach Davida Ferrera i jest już w drugiej rundzie ABN Amro World Tennis Tournament w Rotterdamie. Taka sztuka nie udała się starszemu z braci Zverev, który przegrał z Tomasem Berdychem.

W Rotterdamie rozpoczęły się dziś zmagania w 45. edycji ABN Amro World Tennis Tournament. Jest to pierwszy w tym sezonie turnieju rangi ATP 500. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem jest Roger Federer. Ale w poniedziałek awans do drugiej rundy wywalczyło czterech innych zawodników.

Młodszy z braci Zverev, rozstawiony z numerem 3, pokonał w dwóch setach Davida Ferrera. Stawiany w roli jednego z faworytów do tytuły Aleksander Zverev pewnie wygrał pierwsza partię. Niemiec szybko wyszedł na prowadzenie 4:1 z dwoma przełamaniami. Jednego breaka Hiszpan odrobił, ale nie był w stanie wrócić do walki o seta. Kolejna odsłona zaczęła się od doskonałych returnów z obu stron. Ale w końcówce przewagę znów osiągnął Zverev. Zawodnik NextGen wywalczył dwa przełamania i pewnie zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Dla Niemca dzisiejsza wygrana, pierwsza w historii nad Ferrerem, sprawiła ,że osiągnie lepszy wynik niż przed rokiem. Wtedy Sasza odpadł po pierwszym spotkaniu z Dominiciem Thiemem. W tej edycji o ćwierćfinał powalczy z Andreasem Seppim. Włoch ograł dziś Joao Sousę. Warto dodać, że Seppi jest szczęśliwy przegranym z kwalifikacji.

Jako pierwszy awans do drugiej rundy w głównej drabince w Rotterdamie wywalczył, po południu, Feliciano Lopez. Hiszpan wygrał premierową partię z Martinem Klizanem za sprawą jednego przełamania. W kolejnej odsłonie lepiej wyglądała gra Słowaka, który prowadził już 5:2. Ale to było za mało, bowiem w najważniejszym momencie seta stracił podanie. A w tie breaku, który rozstrzygnął losy meczu uległ 4-7. Tym samym Lopez już czeka na następnego rywala , którym będzie David Goffin lub Benoit Paire.

Po tym jak Tomas Berdych poinformował, że kończy przygodę z reprezentacją Czech pokonał, w ABN Amro World Tennis Tournament, Mischę Zvereva. Niemiec, który czeka na zwycięstwo od pięciu spotkań zaczął mecz od breaka już w trzecim gemie. Berdych walczył do konca pierwszej partii i w ostatnim momencie od stanu 3:5 wygrał cztery gemy z rzędu i wyszedł na prowadzenie. Druga odsłona była bardziej jednostronna, choć Niemiec tylko raz stracił podanie. Czech w godzinę z lekkim okładem zameldował się w drugiej rundzie. Dzisiejsza wygrana był jego czwartą ze starszym z braci Zverev. W międzyczasie dwukrotnie schodził z kortu pokonany przez Niemca. Berdych broni w Rotterdamie wielu punktów, ponieważ przed rokiem odpadł dopiero w półfinale. Wówczas okazał się słabszy od Jo-Wilfrieda Tsongi.

Aleksander Zverev (Niemcy, 3) – David Ferrer (Hiszpania) 6:4, 6:3
Tomas Berdych (Czechy, 6) – Mischa Zverev (Niemcy) 7:5, 6:3
Feliciano Lopez (Hiszpania) – Martin Klizan (Słowacja, Q) 6:3, 7:6(4)
Andreas Seppi (Włochy, LL) – Joao Sousa (Portugalia) 6:4, 1:6, 6:2