Nadal w ćwierćfinale; Nalbandian za burtą!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Do dużej niespodzianki doszło w meczu III rundy turnieju ATP w Barcelonie. Rozstawiony z trójką Nalbandian w dwóch szybkich setach przegrał z grającym z czternastką, Stanislasem Wawrinką. Ponad dwie i pół godziny męczył się na korcie David Ferrer, ale ostatecznie uporał się z Nicolasem Lapenttim. Kolejny łatwy i przyjemny mecz zanotował Rafael Nadal.

Sklasyfikowany na 27. miejscu światowego rankingu Stanislas Wawrinka ma patent na Davida Nalbandiana, plasującego się w czołowej dziesiątce listy ATP. W siódmym spotkaniu między tymi zawodnikami po raz piąty lepszy okazał się Szwajcar. Helwet wygrał niezwykle pewnie, oddając przeciwnikowi zaledwie cztery gemy. Pierwsza partia była dość wyrównana i tylko o jednego breaka więcej zdobył Wawrinka. Trzeba jednak zaznaczyć, że Nalbandian zaskakiwał dziś brakiem skuteczności. W inauguracyjnej odsłonie miał aż 8 szans na przełamanie przeciwnika, z czego wykorzystał zaledwie jedną! W drugim secie procent trafionego pierwszego podania u obu tenisistów był na podobnym poziomie, ale Argentyńczyk zdecydowanie gorzej prezentował się w grze z głębi kortu. Wykorzystał to Szwajcar, dwukrotnie odbierając serwis rywalowi i wygrywając partię 6:1 i cały mecz bez straty seta. W walce o półfinał zmierzy się z Albertem Montanesem z Hiszpanii.

Rozstawiony z dwójką David Ferrer spędził dziś na korcie aż dwie i pół godziny. Stoczył niezwykle zacięty pojedynek z Nicolasem Lapenttim. Pierwszego seta, po wyrównanej walce, wygrał nieoczekiwanie Ekwadorczyk. Obaj zawodnicy wykorzystali wszystkie swoje okazje na przełamanie. Ferrer miał tylko jedną, a tenisista z Ameryki Południowej dwie, co zaowocowało wygraną 6:4. Niepocieszony takim obrotem sprawy Hiszpan w drugiej odsłonie bardziej się zmobilizował. Nie serwował najlepiej, ale obronił trzy break pointy, a sam wygrał jednego gema przy podaniu przeciwnika i zwyciężył do 4. Decydująca partia również padła łupem Ferrera. Miała ona podobny przebieg do tej poprzedniej. Lapentti znów miał sporo okazji na przełamanie rywala, ale nie wykorzystał żadnej. Z kolei Hiszpan ponownie okazał się lepszy o jednego breaka. Następnym przeciwnikiem Ferrera będzie Tommy Robredo.

Rafael Nadal nie miał problemów z wyeliminowaniem swojego rodaka. Feliciano Lopez zdołał wygrać siedem gemów i pożegnał się z imprezą. Przeciwnikiem króla mączki w walce o półfinał będzie Juan Ignacio Chela.