Mistrz Nadal wygrywa pierwszy mecz

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Król „Rafa” i David Ferrer pewnie awansowali do III rundy turnieju ATP w Barcelonie. Dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści nie stracili seta w swoich meczach. Niespodziewanej porażki doznał za to Amerykanin James Blake. Grający z numerem czwartym Amerykanin uległ Niemcowi Denisowi Gremelmayrowi.

Między kwietniem a początkiem czerwca na Rafaela Nadala nie ma mocnych. Właśnie wtedy, kiedy zawodnicy rywalizują na kortach ziemnych, król jest tylko jeden. W dzisiejszym pojedynku z Potito Starace 21-latek z Majorki ani przez chwilę nie czuł się zagrożony. Pierwszy set był bardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 6:4. Mimo że Włoch podawał naprawdę dobrze, w grze z głębi kortu ustępował swojemu rywalowi i jeden jedyny raz dał się przełamać Hiszpanowi, czego skutkiem był przegrany set. W drugiej partii Nadal nieco bardziej się rozluźnił i przegrał własnego gema serwisowego. Jednak z drugiej strony sam zaliczył trzy breaki i zwyciężył 6:2. O ćwierćfinał zagra z Feliciano Lopezem.

Niespodziewane rozstrzygnięcie padło w spotkaniu rozstawionego z czwórką Jamesa Blake’a. Amerykanin w nieco ponad godzinę uległ Denisowi Gremelmayrowi. Niemiec jak na razie może ten sezon zaliczyć do bardzo udanych. Nie tak dawno w Estoril bliski był pokonania samego Rogera Federera. Dziś oddał zaledwie pięć gemów, plasującemu się w pierwszej dziesiątce rankingu ATP, Blake’owi. W pierwszej partii gra była wyrównana, a Gremelmayr okazał się lepszy tylko o jednego breaka. W drugiej odsłonie Niemiec rządził już jednak niepodzielnie, zwyciężając 6:1. Kolejnym jego przeciwnikiem będzie Dmitrij Tursunow.

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Potito Starace (Włochy) 6:4, 6:2
Denis Gremelmayr (Niemcy) – James Blake (USA, 4, WC) 6:1, 6:4